anfi+bass iptali

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar,2001 vectramda
ana ünite jvc kd-g646
ön ve arka kapılarda 2 takım jbl component
sansui 4 kanal 1300w anfi
30cm JL audio bass mevcut.

ses sistemleri konusunda çok fazla bilgim yok.
ben bass ı ve anfiyi iptal etmek istiyorum. sadece jvc teyp le jbl komponentlerden nası bi ses alırım?bass ı iptal etsem bile yine de anfi gerekli olur mu? ne tavsiye edersiniz?

bir de bu component hoparlörlere mid bass mı deniyor?

Son düzenleme:

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
midleri anfi yerine teypten alınca ses bariz fark edilio bence anfini cıkarma jl audio da hatırı sayılır baslarsan dır neden iptal etmek istiyosunuz anfi ve bası cıkarınca pişman olabilirsiniz ses sizi tatmin etmeyebilir...

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bass bagajda yer kapladıgı için ailecek biyere giderken her seferinde sök tak yapıyorum.e bass ı söktüğümde doğal olarak hiç bass vermediğinden hep tiz verdiğinden uzun yolda müzik dinliyemioyurm.
bir de düşük seslerde hep tiz verio şarkıya göre bass tiz ayarı yapmak gerekio, o yüzden anfi bassı iptal etmeyi düşünüyorum,

peki sadece bass ı iptal etsem anfi yine takılı dursa nasıl olur?

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bass sesine alışan insana bassız araba boş teneke gibi gelir...bumm bumm vuracak :D

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
bass ı iptal edin ama amfiniz kalsın derim tekrar bi ayar yaptırırsınız sadece tiz vermemesi lazım gene tatminkar bir ses vermesi lazım..

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bass ı iptal edin ama amfiniz kalsın derim tekrar bi ayar yaptırırsınız sadece tiz vermemesi lazım gene tatminkar bir ses vermesi lazım..

kendim yapabilir miyim bu işlemleri bass kolay sökülüo ondan sonra bassın kablolarınını temelli sökmeden ayar yapıp ilk önce sesi duysam?

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
bası sökersiniz sorun değil kabloyuda amfiden çıkartın sonra teyp den bass ayarını yükseltin büyük ihtimal çok düşüktür ve amfiden de biraz ayar yapmanız gerekebilir..