Android proğramlarından Kim Arıyor rahatsızlığı ve çözümü.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gün geçtikçe artan Android ve iphone kullanımı ile bilinçsizce üretilen yazılımlar bence kişisel bilgilerimizi ne kadar güvenli kılıyor tartışılır.
Kim Arıyor da buna dahil sistemin çalışma prensibi;proğramı yüklediğinizde Amerika ve Çin veritabınlı bir sisteme rehberinizde ki kişileri isim ve numaralarıyla gönderiyor.Bu sayede bilinmeyen bir numara olduğunda bu veri tabanından eşleştirerek kişinin başka bir kişideki kayıtlı adı çıkıyor.Ben bu şekilde çalıştığından kendi bilgilerimi güvende bulmayıp numaramı bu servisten tamamen kaldırdım sizde kaldırmak isterseniz öncelikle:
http://cia-app.com/self-service/numarami-sil/ bağlantısına gidiniz.Ardından ülke seçiniz ve telefon numaranızı başında 0(sıfır) olmadan yazınız.Numaramı sil butonuna bastığınızda artık veri tabanından numaranız silinecek.Kim arıyor proğramını kullanan birini arasanız da numaranız görünmeyecek.Yada görünmesini istiyorsunuz fakat aradığınız kişide isminizin ne diye çıktığını merak ediyorsunuz veya düzeltmek istiyorsunuz malum lakap yazmalar filan memleketimizde meşurdur.
http://cia-app.com/self-service/adinizi-ve-numaranizi-guncelleyin/ bu bağlantıya giriniz ve sistemde Adınızın nasıl çıkmasını istiyorsanız sırasıyla ad,soyad,email,numara ve yorumu ekleyip supmit tuşuna basınız.Artık yazdığınız şekil görünecektir.
Herkese keyifli forumlar.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu programın mantığı budur. Kullananların tel rehberini veri tabanına kaydediyor. Öyle olmasa idi zaten bu program çalışmazdı. Ayrıca Android bu konuda çok kötü. Uygulamalar çok gereksiz erişim izinleri istiyor. Google, Android ile zaten alacağını fazlası ile alıyor. Bu konuda iOS çok daha iyi.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu programın mantığı budur. Kullananların tel rehberini veri tabanına kaydediyor. Öyle olmasa idi zaten bu program çalışmazdı. Ayrıca Android bu konuda çok kötü. Uygulamalar çok gereksiz erişim izinleri istiyor. Google, Android ile zaten alacağını fazlası ile alıyor. Bu konuda iOS çok daha iyi.

IOS kullanmadım, ancak android'de uygulamaların lüzumundan çok fazla erişim istediğine kesinlikle katılıyorum. Verdiğimiz izinlerin ileride başımıza ne zaman ne iş açacağını kestirmek mümkün değil. Mesela spor aktivitelerinizi kaydeden programlar var, kaç km koştun, ne kadar kalori yaktın gibi işle yapan. Arkadaş bu programla 1 sene önce nerede koştuğunu haritada santim santim görebiliyorsun. Ve bu bilgi senin müdahale etme olanağının olmadığı bir ortamda saklanıyor. Bırak üçüncü kişiyi kaçıncı kişilere gidiyordur bu bilgi Allah bilir. Aynısı navigasyon programları için de geçerli. Dakika dakika nerede olduğun kayıt altına alınıyor. FourSquare programı sizin nerede olduğunuzı bilmeden nasıl size öneride bulunabilir.

Kendi elimizle kendimizi gözetletiyoruz.

Konuyu saptırdım, konu sahibinden özür dilerim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihazı rootlayıp programların izinlerini engelleyebilirsiniz aslında.gercekten androidde acik cok fazla ozellikle rootladiktan sonra

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
George Orwell 1984.

Tc kimlik no'ları, adres kayıt sistemleri, mernis projesi, kredi kartları, e-mail'ler, şifreler, kayıtlar, vs.

"Big brother is watching you".