anahtar, kontakta zor dönüyor! Çözüm?

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda, anahtarı, kontağa takıp çevirince kontak rahat dönmüyor. Belki diraksiyon kilitli ise zor döner diyeceksiniz ama kilitli olmadan da direksiyonu sağa sola döndererek çevirmek gerekiyor kontağı.Ayrıca yedek anahtarda da aynı şey söz konusu.Merak ettim bu durum benim araca mı özgü yoksa başka opellerde de varmı?
Bu durumu yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.:help:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak ömrunu doldurmuş. yakında hiç dönmez ve senı yolda bırakır. tamıri mumkun

karahun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise git tamiri gayet basit 15 dakika kadar sürer. eğer yaptırmassan astrammm ın dediği gibi olmadık zamanda seni olmadık yerde bırakabilir. benimkide çalışmamıştı. ve opel assisti aradım bana gelişi gidişi tamiri 42 ytl ye maal oldu.

netses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arabanında zor dönüyodu
bigün arabanın heryerini fısfıslı torpido sütüyle sildim
sanırım yağımsı bi madde olduğundan kendiliğinden düzeltti artık rahat dönüyo
galiba yağlamak lazım

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede nadirende olsa oluyor anahtarın girdiği yerdeki metal kısım içte basılı halde kalıyo kurtarınca düzeliyo orayı yağlamak yeter sanırım içe yağ nasıl olur bilmem

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş wd 40 diye bir sprey var sıvı gres ondan sık rahatlar aynı problem benim honda motorda vardı kontak cok zor dönüyordu ondan sıktım düzeldi

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkide öyleydi kilitin içindekidişllilerölmüş uzun sürdü tamiri saat olarak ama hallettik.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş wd 40 diye bir sprey var sıvı gres ondan sık rahatlar aynı problem benim honda motorda vardı kontak cok zor dönüyordu ondan sıktım düzeldi

ben de birgün yolda kaldım hiç dönmedi. kontağın içinde pim var o tozdan sıkışmış usta onu temizledi şimdilik sorun yok. 40 ytl verdim. daha sonra bu form da wd-40 önerdiler şimdi ondan birtane alıp arabaya koydum ne olur ne olmaz. 6 ytl.