Anahtar Kilit Sorunu Kendiliğinden Açılma vs.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Astracılar. Astra G Njoy aracımın merkezi anahtar kilidi bazen acıyor bazen acmıyor. Ve bazen de kilitlemem ragmen aracımın sabah kapılarının acık oldugunu görüyorum, bu sabah gibi. Neyseki garajda duruyor.Bazen hiç işlemiyor ve yarım kontak acıp anahtara tekrar kod yüklüyorum, yani tekrar programlıyorum ve sorun düzeliyor. Hani düğmelere bastıgınızda(anahtarda) kırmızı ışık yanar ya, basıyosunuz basıyosunuz yanmıyo, sonra yanıyo (pili değiştirdim merak etmeyin). Bazen hiç yanmıyor. Bazen ilk bastıgında kırmızı ısık sürekli yanıyo,sönüyo ve tekrar actıgınızda kırmızı ısık anarak kapıları acıyor. Kısacası anahtar bazen acıyor bazen acmıyor. Ekseriye acmıyor.Tabi kapıdan manuel olarak acma kapama yapılabiliyor.

Benzer sorunlar karsılasanlar var mı, nasıl çözüm buldular ve size sorun ne gibi görünüyor?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merkezi kilit beyni bozulmuştur veya kilit motorları bozulmuştur. Oto elektrikçisine göstermekte fayda var.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Eger anahtarınızdaki kumanda tuşuna bastığınızda
anahtar üzerindeki ışık saglıklı yanmıyosa
Bi ara farkında olmadan tuşa sert basıp altındaki devreyi çatlatmış olabilirsiniz.
veya tuşun altındaki swıch özelliğini kaybetmiş olabilir. eger oysa değişir kolayca.

yedek anahtar ile kumanda kontroli yapın
o normai ise anahtarınızı anlıyosanız kendiniz anlamyosanız bi elektronikçiye gösterin.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yedek anahtar yok ama deneyeceğim, gösterteceğim yani
Teşekkürler