anahtar açmıyor yardım!!

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz wd40 yağlayıcı kurtarırsa iyi kurtarmazsa araya en az 100 ytl sıkışmış diyebiliriz :D

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım tıpa tıp aynı sorun 2 hafta önce benim başıma geldi. yapmadığım şey kalmadı. yagladım yine olmadı. servisi aradım çalışmayan arabayı hemen al gel dedi. araba çalışmıyor enyakın servis samsunda opda 200 km. bende gidmedim bildiğimiz anahtarcılara sordum sökerim dedi sonuçda söktürdüm kontagın içinde küçük bir pim gibi birşey var o bozulmuş ondan dönmüyormuş. sonuçda onu temizledi (çarka tuttu) sorun düzeldi. 40 ytl verdim. şimdilik sorun yok. özel servise sordum yenisi120-150 arası dedi.

anahtarcı arabayı olduğu yerde çalıştırabiliyor.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarcıya....

barisodaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aklınızda bulunsun kaskoların çekici hizmetleri bir tek kaza anında değil bu gibi durumlarda da aracınızı ücretsiz olarak en yakın yetkili servise çektiriyor. Benzininiz bitse en yakın benzinciye gitmek için lastiğiniz patlasa en yakın lastik tamircisine hatta deniz kenarında kumsala bile saplansanız kaskoların çekicilerini arıyabiliyosunuz ve yaklaşık yarım saat içinde yanınıza geliyo. Bir kaç kişi servi uzaklıgından bahsetmiş o yüzden hatırlatmak istedim...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasko çekiyor bunu biliyoruzda, kasko bozulmuyormu. kasko bozulunca seneye indirmden yararlanamayacağız.

tanselsakaci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence kasko bozulmaz. Şayet bozulursa hiç bir mantığı kalmaz. Ara özel bir çekiciyi aha ucuza gelsin...:pon:

guugil

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözüm: Pas sökücü yağlayıcı sprey

Opellerin kronik sorunlarında biride bu kontak kilitlenmesiymiş.:(
Eğer anahtarı kontak yuvasında çektiğinizde tak diye bir ses gelmiyorsa pimler tozdan takılmış demektir.

Kontak anahtarını dün bende çeviremedim. 1 saat uğraştım. Sonunda servisi aradım. Adamlar arabayı çektirelim dediler. Kirlenmiştir, sökülmesi gerekiyor dediler. YUva zamanla toz alıyormuş.

Bir arakadas vectrasında aynı sorunu yasamıs. Tamirci pislik birikmiştir, pas sökücü yağlayıcı sprey sık demiş. Sorun çözülmüş.

Bende o pas sökücü spreylerden aldım sıktım az miktarda ve anahtar döndü. Tamire falan gerek yok aklınızda kalsın. Yumak haline gelmiş tozlar çıktı yuvadan.şimdi süper oldu takılmıyor.

5 YTL ye bir sprey alıp bagajda bulundurun derim. Kronik bir problem çünkü.:)

hakanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de başıma çok geldi kayınpederin astrasında..Ama ben her seferinde üstesinden geldim. Anahtarın ucunu yuvaya sokup kendime doğru çekerek çıkmasını sağlıyorum.
Bu problemle karşılaşan arkadaşlar çevirmeyi denemeden yaptığımı yapsın. Ama tabi benim yaptığım idare etmekten başka bişi değil. Mesele Kökünden çözülmeli

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opellerin kronik sorunlarında biride bu kontak kilitlenmesiymiş.:(
Eğer anahtarı kontak yuvasında çektiğinizde tak diye bir ses gelmiyorsa pimler tozdan takılmış demektir.

Kontak anahtarını dün bende çeviremedim. 1 saat uğraştım. Sonunda servisi aradım. Adamlar arabayı çektirelim dediler. Kirlenmiştir, sökülmesi gerekiyor dediler. YUva zamanla toz alıyormuş.

Bir arakadas vectrasında aynı sorunu yasamıs. Tamirci pislik birikmiştir, pas sökücü yağlayıcı sprey sık demiş. Sorun çözülmüş.

Bende o pas sökücü spreylerden aldım sıktım az miktarda ve anahtar döndü. Tamire falan gerek yok aklınızda kalsın. Yumak haline gelmiş tozlar çıktı yuvadan.şimdi süper oldu takılmıyor.

5 YTL ye bir sprey alıp bagajda bulundurun derim. Kronik bir problem çünkü.:)

bendede aynı sorun oldu tamirci söktü dediğin gibi pimi temizledi (çarka tuttu) 40 ytl aldı. fakat şimdi bazen kontağı çıkarttığımda tık diye ses gelmiyor ve araba kontak takılı sanıyor kapıları kitlemiyor did did diye ses geliyor. almış olduğun spreyin adı- markası nedir benimde arabada bulunsun