Ana Konu: 1.6 115'lik Z16XER-A16XER-B16XER Motorlara LPG Önerileri

yusuf1881

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel de lpg de yada lpg ye bağlı hiç sorun yaşamadım diyen çok az kişi tanıyorum. Bence imkanın ölçüsünde benzine devam etmelisin, yok mecburum diyorsan Brc, Landirenzo iyidir. Yalnız marka kadar takılan yerin işçiliği daha önemli, kimisi sanki aracın orjinalinde varmış gibi takıyor kimiside bildiğin araca tecavüz ediyor...Farınız yolunuz açık olsun..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel de lpg de yada lpg ye bağlı hiç sorun yaşamadım diyen çok az kişi tanıyorum. Bence imkanın ölçüsünde benzine devam etmelisin, yok mecburum diyorsan Brc, Landirenzo iyidir. Yalnız marka kadar takılan yerin işçiliği daha önemli, kimisi sanki aracın orjinalinde varmış gibi takıyor kimiside bildiğin araca tecavüz ediyor...Farınız yolunuz açık olsun..
Iki Astra aracimizda da LPG takili. Biri Lovato marka digeri Landirenzo.. Landirenzoda problem yok Lovatoyuda bugun yeslim aldik ondada simdilik bir problem yok umarim olmaz da.. Taktirmak isteyen herkese tavsiye ederim..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lovato OBD kit takılı Astra aracımı 73 bin km'de sattım. 43 bin km lpg'li kullandım.
Sorun yaşadım diyebileceğim tek şey bir kez ateşleme bobini değişti. Ama bunun da LPG'den olduğu söylenemez. Benzinde de gidiyor.

73 bin km'de 2.kez marşa bastığım veya 1 saniyeden fazla marş bastığım bir sabah hatırlamıyorum.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.. Dün aracım ilk defa (yaklaşık takıldıktan bir buçuk yıl sonra) arıza lambası yaktı sonra yıkamaya verdim aldığımda düzelmişti bende o yüzden pek önemsemedim ama bugün aynı sorunu yaklaşık 20 km sonunda (5. vites ortalama 90 km hız ile gittim) bir kavşakta ışık nedeniyle durdum sonra motor arıza lambasını birdaha yaktı.. Ondan sonra yaklaşık 5 km aracı benzinde ve biraz yüksek devirde kullandım.. Aracı stop ettiğimde gaz-fren pedallarına basarak arıza kodu okuttum çıkan kod: ecn 017012 arıza kodunu aldım.. Bu acaba önemli bir arıza mıdır? Çözümü nedir? Cevaplarınızı bekliyorum..

Edit: Resim atacaktım unutmuşum

748bdda081621de1dec83ebe28c6611b.jpg

Son düzenleme:

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorun günceldir..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostat sorunu oldugunu soyluyorlar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Termostat sorunu oldugunu soyluyorlar.

Cevabınız için teşekkür ederim.. Başka bir forum sitesinde fakir karışım hatası olduğundan bahsetmişler.. Yarın Landirenzo Olgun Lpg'ye götürüp Lpg ayarı yaptırmayı düşünüyorum.. Bu sorun hakkında cevaplarınızı bekliyorum...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ariza isigini benzinde kullanirken yakiyormu? Bunu deneyip ayar yaptirabilirsiniz veya baska cozumler arariz.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arıza ışığı evime yaklaşık 5 km kala yandığından 5 km benzinde kullandım yol bitişinde yanmaya devam ediyordu. Yarın Şaşmaz'a gidersem (40 km benzin ile) muhtemelen sorunumun çözüleceği düşüncesindeyim.. Aynı hatayı Lovato takılan aracımız 700 km uzun yol sonunda yapmıştı onda ayar ile çözmüştük.. Umarım bu da ayar ile çözülür türden bir sorundur..