Amortisör

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar arkadaşlar. Sormak istediğim bir konu var. Amortisörler yakıt tüketimine etki eder mi ?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Yol tutuşa etki eder. Çok dolayli yollarla yakita etki eder oda hissedilecek bir ölçü olmaz.

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Amortisör

Burada yazmıştım amortisörlerimden ses geliyor diye. Odak'ta amortisörler için bir işlem yapıldı. Ondan sonra 50 km sürüp, Tekrardan tüketimi ve km yi 0 ladım. 1-1.5 lt arasında bir yakıt tüketiminde azalma oldu :D Aldığım yol bakımından ise %25 fazla yol aldım gibi bir sonucum var :D Tarık Bey ile görüşmüştüm. Başka bir işlem yapmılmadı sadece amortisörlere iyileştirme yapıldı denmişti ama bu azalma olayı çok iyi oldu :D belki de araba 2000 km yi geçti diye azalma oldu ama servisten sonraya denk gelmesi kafamı iyice karıştırdı :D

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mhgonul link' Alıntı:
Burada yazmıştım amortisörlerimden ses geliyor diye. Odak'ta amortisörler için bir işlem yapıldı. Ondan sonra 50 km sürüp, Tekrardan tüketimi ve km yi 0 ladım. 1-1.5 lt arasında bir yakıt tüketiminde azalma oldu :D Aldığım yol bakımından ise %25 fazla yol aldım gibi bir sonucum var :D Tarık Bey ile görüşmüştüm. Başka bir işlem yapmılmadı sadece amortisörlere iyileştirme yapıldı denmişti ama bu azalma olayı çok iyi oldu :D belki de araba 2000 km yi geçti diye azalma oldu ama servisten sonraya denk gelmesi kafamı iyice karıştırdı :D
Amortisorle yakit dusmesinin bi baglantisi yok arkadasim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bazı otomobillerin ekonomi modelleri vardır bu modellerde motor daha düşük tüketime ayarlanır, araç yere daha yakın olur ve dış tasarımda aerodinamiyi iyileştirecek detaylar sunulur, bu araçlarda genelde amortisör de daha sert olur çünkü yolda daha az yalpalayan araç gücünü daha az kayıpla hızlanmaya dönüştürür.

Orjinalinden daha sert amortisör takılsa da bunun tek başına etkisi farkedilemeyecek kadardır.

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok iyi denk gelmiş :D ben de alakası olmadığını düşünüyordum ama tam üstüne gelince acaba ? dedim :D