Amortisör Gıcırtısı

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,

Corsa içinde amortisör arızası olmadığı için buraya yazıyorum. Aracı aldığım 3 ay oldu. Daha içine doğru düzgün insan binmemişti :D Hep yalnız kullanıyordum ya da yanımda bir kişi ile kullanıyordum. Dün gece ilk defa arkaya 3 kişi oturdu, bagajda max. 5 kilo olan bir çanta vardı. Yolda giderken arka amortisörlerde inanılmaz gıcırdamalar duyuyordum. En ufak tümsek, çukur, hatta hafif bir ovallikten geçsek bile çığrınırcasına ses veriyordu. Şimdi düşüncem, 0 km olduğundan alışmadığından mı ötüyordur bir problem mi vardır ? daha önce kimse de binmediği için duymadım. Bir kişi oturmuştu, o zaman çok yüksek bir tümsekten geçerken hafif bir ses duymuştum ama bu seferki inanılmayacak şekilde çok beterdi. Sizce ne yapmalıyım ?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Amortisör Gıcırtısı

Bu kadar aşırı gıcırtı varsa amortisör üst bilyasından falan da olabilir. Özellikle "tak" diye küt bir seste çıkartır araçlarda. Sıfır araç olduğu için servise göstermekte fayda var. Bindirin bütür servisi arabaya, bir çukur veya tümsekten geçin dinlesinler.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

mhgonul link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,

Corsa içinde amortisör arızası olmadığı için buraya yazıyorum. Aracı aldığım 3 ay oldu. Daha içine doğru düzgün insan binmemişti :D Hep yalnız kullanıyordum ya da yanımda bir kişi ile kullanıyordum. Dün gece ilk defa arkaya 3 kişi oturdu, bagajda max. 5 kilo olan bir çanta vardı. Yolda giderken arka amortisörlerde inanılmaz gıcırdamalar duyuyordum. En ufak tümsek, çukur, hatta hafif bir ovallikten geçsek bile çığrınırcasına ses veriyordu. Şimdi düşüncem, 0 km olduğundan alışmadığından mı ötüyordur bir problem mi vardır ? daha önce kimse de binmediği için duymadım. Bir kişi oturmuştu, o zaman çok yüksek bir tümsekten geçerken hafif bir ses duymuştum ama bu seferki inanılmayacak şekilde çok beterdi. Sizce ne yapmalıyım ?

Alıştırma Diye Birşeyin Söz Konusu Olduğunu Düşünmüyorum Hiçde Duymadım Açıkcası.
Büyük İhtimal Amortisörünüzde Sorun Var...

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hafta içi Odak'tan randevu alayım götüreyim o zaman. İlk koltuklardan geliyor sandım ama maalesef çok fena amortisör. Bugün bir daha deneyeceğim :D Doldurayım arabayı yine aynısı oluyorsa eyvah eyvah :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorun olacağını sanmıyorum; Focus ve Golf araçlarımız yeniyken ilk kış mevsiminde tümsek geçişlerinde benzer gıcırtılar çıkarmaya başlamışlardı, yürüyen aksamdaki kauçuk aksamların soğuktan sertleşmesinden kaynaklanan zararsız bir ses, servis bu noktaları yağlayınca ses de kesilecektir.

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım bu Corsaların kaderi 2 önceki arabam 2003 Corsa Enjoy Paketti 0 almıstık.Ondada aynı sorun vardı dediğiniz gibi en ufak tümsekden geçerken en ufak bi çukurda gacur gucur sesler çıkarıyordu yetkili servis,özel servis hepsine götürmüştüm ama ne yaptıysak kesememiştik.

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fables link' Alıntı:
Sanırım bu Corsaların kaderi 2 önceki arabam 2003 Corsa Enjoy Paketti 0 almıstık.Ondada aynı sorun vardı dediğiniz gibi en ufak tümsekden geçerken en ufak bi çukurda gacur gucur sesler çıkarıyordu yetkili servis,özel servis hepsine götürmüştüm ama ne yaptıysak kesememiştik.
abi felaket tellalım mısın yaa  011zaa inşallah öyle bir şey olmaz bak korkuttun şimdi  :(

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisi aradım, Corsa aracım var gıcırtı var dedim gelen cevap:
D kasa mı ? ֖yleyse getirin iyileştirme yapacağız test sürüşü yapacağız eğer kesilmiyorsa amotisör değişimine kadar yolu var. 1 saatlik işi var. :D  :D :D :D :D :D :D seviyorum odak'ı  special_Yeah

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mhgonul link' Alıntı:
abi felaket tellalım mısın yaa  011zaa inşallah öyle bir şey olmaz bak korkuttun şimdi  :(
:D insallah sorununu çözerler kardeşim mesela aynı zamanda dedemde corsa b vardı fakat öle bi problem yoktu senin kullandıgın corsa d'lerdede duymadım öle bi problem ilk defa senden duydum