Ama Hangisi?

scanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar,

dizel astra j sport, astra h, dizel auris comfort plus arasında kaldım. fiyat olarak en iyisi tabiki astra h. auris astra j den daha ucuza geliyor. bu üç araçtan birini tercih etmeniz gerekse hangisini seçerdiniz?

bide forumda astra j deki sıkıntılarla ilgili epey konuşulmuş. özellikle Akın bey garantisi bitmeden aracı kesinliklikle satacağından bahsetmiş. "aklımı peynir ekmekle yemedim" demiş. Sn. Akın bey hala aynı düşüncede misiniz?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

odondiatros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ama Hangisi?

scanz link' Alıntı:
herkese merhabalar,

dizel astra j sport, astra h, dizel auris comfort plus arasında kaldım. fiyat olarak en iyisi tabiki astra h. auris astra j den daha ucuza geliyor. bu üç araçtan birini tercih etmeniz gerekse hangisini seçerdiniz?

bide forumda astra j deki sıkıntılarla ilgili epey konuşulmuş. özellikle Akın bey garantisi bitmeden aracı kesinliklikle satacağından bahsetmiş. "aklımı peynir ekmekle yemedim" demiş. Sn. Akın bey hala aynı düşüncede misiniz?

Bence aklınızı hiç bulandırmayın... en çok hangisini beğeniyosanız,koltuğa oturduğunuzda hangisinde rahat ediyosanız o sizin aracınızdır :) tabi maddi durumda önemli... bende almazdan önce forumun altını üstüne getirmiştim,okumadığım yazı bilgi kalmamıştı ama her yol astraya çıktı ki hb araçları çok beğenmiyrdum. çok defa golf veya auris al dediler ancak bu aracı her gördüğümde keyfim kaçacaktı, şimdide aman bişey olmasın diye keyfim kaçıyo:) evet sorun yaşamış arkadaşlar var ancak ne kadar çok elektrik aksan o kadar çok sorun diye düşünüyrm. alın ve keyfini çıkartın dancee güzel benim olsun sorunda bana çıkarsın 005hihih

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

scanz link' Alıntı:
herkese merhabalar,

Benim yapmış olduğum yorumu direkt alıntı yapmanızı anlayamadım.
Lütfen (!)  benima adımı ve yorumumu kullanmadan yada  en azından "menuniyetsizliğiniz devam ediyor mu  ?"  şeklinde sorunuzu yöneltebilirsiniz.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkesin kendi tercihidir tabi aracı beğenip beğenmemek
ben bunu defalarca söyledim hangi marka isterseniz isteyin forumları araştırdığınızda her türlü araçta her türlü şeyler yazılıyor
bmw sinden tutunda mercedesine, renaultuna kadar
Bence başka yorumlardan ziyade gidin araçlar test edin, sonunda kararınız astra j olacağından eminim.
çünkü bu bahsettiğiniz araçlar astra j nin yanından bile geçemez
Sizin ne istediğiniz bizim söylediklerimizden daha önemli..

Volk@n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

scanz link' Alıntı:
herkese merhabalar,

Sn scanz; o bahsedilen sıkıntılar bi üst sınıf arabaların çoğunda bile yaşanıyor, önemli olan kar zarar dengesidir. Astra j seleflerine göre hem görünüm hem yenilik hem donanım hem kalite olarak daha üstün ve yeni bir araçtır. Forumu dikkatli incelediğiniz zaman göreceksiniz ki sıkıntıdan çok keyif verdiği ve memnuniyetlikler dile getirilmiş, sonuçta araçlar kul yapısı ve değişik şartlarda değişik sıkıntılar yaşatabiliyor, formdaki bazı arkadaşlar ummadığı anda araçla ilgili bazı sıkıntılar yaşamışsada emin olun astralarını seviyorlardır.

Düşünceme göre Astra J sınıfının en iyisidir, ben çok ayrıntıcıyımdır ve ayrıntılara bakarak kararım bu yöndedir çünkü bu sınıfta bu donanımı bu güvenliği bu şıklığı hiçbir araç sunmuyor, kalite konusundada golfle kafa kafaya ve daha pahalı olan golfün içi bomboş ayrıca golfün formunu kontrol edin burda yazılan sıkıntıların çoğu ordada bahsedilmiş.

Tabi ki karar sizin, benim düşüncelerim bunlar  :)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.scanz sizin için araç tercihinde en önemli kriter nedir ? Eğer fiyat herşeyin önündeyse dediğinz bu iki araç Astra J den tabiki daha ucuz, birisi zaten eski kasa. Eğer bu kadar donanım, görünüm benim için önemli değil diyorsanız tercihinizi Auris ten yana kullanabilrsnz, ama bence Auris ile Astra J yi karşılaştırmak biraz alakasız olur, sınıf olarak aynı olsa bile, donanım özellikleri itibariyle çok farklı iki araç, bu da doğal olarak fiyata yansımış durumda. Auris in forumlarına girerseniz şu şu şu sebeplerden dolayı Auris i tercih ettim diyenler çıkacaktır, o yüzden toyota ve opel servislerine gidip iki aracı yerinde inceleyin, öyle kararınızı verin derim. Auris in dizeli yanılmıyorsam 95 hp 200 tork olmalı, bizimkiyle hemen hemen aynı, ama bana kalırsa donanımı çok boş bir araç Auris. Astra J pahalı derseniz, bari Megane ın dizellerine bakın, 105 hp 240 tork hiç olmazsa motoru iyiydi ondan aldım dersiniz.

Araçtaki sorunlara gelincede, her sorun her araçta çıkacak diye bir şey yok. Bugün birçoğumuzun aracında benzer sorunlar çıksada bunlara rağmen aracından çok memnun olan arkadaşlar var. Benim aracımda hiç sorun çıkmadı,umarımda çıkmaz, motor konusunda da dik yokuşlar dışında aracın motoru gayet yeterli bence.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn. scanz; astra h ve j kasa kullanmış biri olarak size ikisinide rahatlıkla ve içinize sinerek kullanabileceğinizi söyleyebilirim. auris kendi sınıfında çok tutmamış bir araç. corolla daha çok rağbet görüyor. yinede hangisi içinize sinerse onu alın..

scanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

zaman ayırıp kendi düşüncelerini yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

aurisi beğenmeme rağmen 47-48 bin liraları hak etmediğini düşünüyorum.

astra h ve j. arada ki ben sport dizeliyle ilgileniyorum 10 bin lira var.

araçta özellikle olmasını istediğim bir iki şey var.

1- hız sabitleyici (toyota dizellerde bu özellik yok, sorun yaşadıkları için kaldırmışlar, bayiden söylendiği kadarıyla...)
2- esp , ( yurdumdaki 100 aracın 90 ında yok ama güvenliğe önem veren kişilerden ve dergilerdeki araç testini yapıp yorumlayan kişiler tarafından elzem olduğu söylenen bir özellik,)
3- hava yastıkları, (perde hava yastıkları dahil),

astra h ta 2 ve 3 teki istediğim özellikler yok, ama fiyatı uygun, araç senelerdir üretiliyor, binlerce kişi tarafından test edilmiş, 4 hava yastığı var gönül rahatlığı ile bu kadar hava yastığı güvenlik için yeterli, esp olmasada olur da diyorum. sonra olsa daha iyi olur da diyorum. aklım karma karışık  :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

sadece şunu söyleyeyim esp olmazsa olmaz çünkü yollarımız bozuk ,mıcıra kaptırınca ıslak zeminde veya ani hareketlerde araç kendini hemen topluyor,hayat kurtarıyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de astra h alıcaktım astra j yi gördükten sonra kendimi biraz zorlayıp astra j aldım
astra h kasa da güzel araçtır ama bu kasa eskidi artık astra j daha göz alıcı ve donanımlı
sizin bahsettiğiniz donanımların hepsini içeriyor hatta esp değil de esp plus özelliği var
yağmurlu bir günde aracı kaydırında esp plus'ın ne kadar önemli bir özellik olduğunu bir kez daha anladım
gerçekten emniyet kemerinden sonra hayat kurtaran bir özellik