Alt takımdan gelen ses

mert_combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hareket anında hafif bozuk yola girdiğimde yada çukura girdiğimde arabanın altından luk luk ses geliyor (çok hafif) o anda debriyaja bastığımda ayağıma kadar vuruyor. Özel serviste baktırdım herhangi bişe çıkmadı z-rot lar yeni değişti

sizce bu ses nerden geliyor olabilir?

Bu arada bazen direksiyonada takır tukur vurma sesi geliyor sanki kafama vuruyorlar. Direksiyon kutusuna baktırdım bizzat söktürdüm ama sağlam herhangi bir boşluk bozulma çıkmadı

Son düzenleme:

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denge cubuğunun başlarındaki lastilerden geliyor muhtemelen onları değiştir sorunun kalmaz gibi düşünüyorum tanesi 20 tl birde büyük bir lastik var oda 40 tl idi

mert_combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
viraj lastiklerini sordum tanesi 5 TL dedi parçacı ama ustaya kaldıysa lastikler sağlam bir sorun yok diyor. Bu lak luk neyden geliyor diyorum hepsinde var takma kafanı diyor.

Büyük lastik dediğin amortisör takoz lastiği olabilir

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okadarda değil hepsinde falan yok o sesler benim aracımda spor yay var odun gibi ama öyle tak tuk diye ses yok

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabla burçları amartisör veya amartisör takozundan olabilir levye ile kastırarark bulunabilir fakat her usta bunu yapmıyor benim önceki araçtada vardı bi ara ses uğraşmamak için ustalar bu ses normal önden çekişli araçlarda hepsinde var deyip başından savdı bi arkadaşa gittim aracı lifte kaldırdı levye ile kastırdı bi kaç yeri ön tabla burçlarında boşluk var dedi sorunu çözmüşlerdi.Dünde sanayi yeni aracı ağır bakıma soktum ses şikayetim yoktu fakat yapılan kontrollerde sağdaki burçta boşluk farketmişler lastikleri komple değiştiriyorlar sağllam ustalar bu işin piri bence....