Alt Devirde Titreme

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar.

2011 1.3 cdti easytronic astra sahibiyim. Araçta motor arka takozunu ve şanzıman takozunu değiştim. Değiştirme sebebim seyir halindeyken gazı bırakıp tekrar bastığımda tak diye ses gelmesiydi. Belirli bir zaman sonra ses tekrar gelmeye başladı. Değiştiğim parçalar doğru kauçuğun parçalarıydı. Ucuz olan yani. Şimdi hem tak sesi geri geldi hem de özellikle 2200 devrin altında aracın kokpiti direksiyonu zangır zangır titremeye başladı.

Malum orjinalin tanesi neredeyse 600 lira. Bu ürünlerin kalitelisini kullanan var mı?

Veya sadece bu parçaları değişmekle kurtulabilir miyim sorunlardan? Üst takozlar da gitmiş olabilir. Gerçi kaç takoz var bilmiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam.

Şanzıman takozunun braketi öne eğik bir şekilde sıkılmalı. Üstünden çıkan eski takozun üzerindeki izlere bakarsak anlaşılıyor. Kulakların civata izlerine bakılarak sökmeden önceki konumunu ayarlayıp aynı konumda sıkmamız lazım. DK marka kauçuk sağlam mıdır değil midir bilmiyorum fakat kalitesiz olduğunu biliyorum. Sağ ve ön takozlara DK marka alıp denedim, bin pişman olup iade edip eski bozuk olan takozlarımı taktım. Bozuk olan orjinaller daha az titretiyor..
Yakın bir zamanda FEBİ marka takozla değişim yaptım, orijinal takozla verdiği his aynı hocam, tavsiye ederim, yumuş yumuş takozlar. Hatta arka takozu da fazladan elimde var, set olarak aldım arka sağlam çıktı, FEBİ de yedek olarak kaldı elimde.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dış aks kafalarına baktırın