allahını seven bana yardım etsin bu lpg den bıktım

cicekturan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 99 astra g cd aracım var yaklaşık 1 yıl önce vogas marka sıralı sistem lpg taktırdım benim şöyle bi sorunum var araç gaza geçiyo hararet ibresi 90 ı gösteriyo buraya kadar herşey normal uzun yolda 100 km nin üzerine çıkınca lpg araç soğukmuş gibi algılıyo ışıklar dalgalanmaya başlıyo yani benzine geçiyo yani arabayı soğukken çalıştırmışım gibi oluyo bunun sebebi nedir gerçekten bu konuda çok yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg beyni gibi duruyor. ama lpg kitinde sıcaklık sensörü olması lazım yanlış bilmiyorsam. oda arızalı olabilir. aracın motorunu soğuk görüp devreden çıkıyordur.

cicekturan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim banada sıcaklık sensörü mantıklı geliyor çünkü hız yapmadığım sürece benzine geçmiyor hızlanınca geçiyo hızımı düşürüyorum tekrar gaza geçiyo

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var özellikle araç ilk çalıstığında yani soğukken tekleme yapıyor 140 civarı hız yapıncada benzine atıyor daha taktıralı 2 hafta oldu anlamadım gitti hiç verim alamıyorum

myaslicimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bendede aynı sorun vardı. atiker servisine gittim ısı ölçer arızası veriyordu değiştirdiler şuan gayet güzel. muhtemelen sizinde sorununuz lpg ısı ölçerindedir. servise gidip değiştrirseniz sorununuz düzelecektir umarım.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
ısı sensörüyle alakalıdır araç hızlanınca ön panelden giren rüzgarın hızı arttığından sensör bir anda soğuğu algılayarak benzine geçiş yapıyordur.

doktor1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısı sensörüyle alakalıdır araç hızlanınca ön panelden giren rüzgarın hızı arttığından sensör bir anda soğuğu algılayarak benzine geçiş yapıyordur.

Bende öyle düşünmüştüm.

cenkerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 99 astra g cd aracım var yaklaşık 1 yıl önce vogas marka sıralı sistem lpg taktırdım benim şöyle bi sorunum var araç gaza geçiyo hararet ibresi 90 ı gösteriyo buraya kadar herşey normal uzun yolda 100 km nin üzerine çıkınca lpg araç soğukmuş gibi algılıyo ışıklar dalgalanmaya başlıyo yani benzine geçiyo yani arabayı soğukken çalıştırmışım gibi oluyo bunun sebebi nedir gerçekten bu konuda çok yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

senin ilacın bende turan bey ankaraya gelde halledelim ama envanter olmadıgında kardeşim benim...

cicekturan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
len adi adam seni görmek için taa oralara geldik envanter i bahane ettin neymiş ilacı bunun anlat bakam

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Basınç değerlerine baktırın bilgisayara bağlatıp. Aynı sorunu astrada yaşamıştım. Baktılar basınç artmış dediler. Ayarlandı, bir daha da tekrarlamamıştı...