Akünün fazla akım çekmesi

Serkan Ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün yeni akü taktirdım aküyü taktikdan sonra ölçüm yaptılar araç çalışırken 15 Amper çıktı 14 çikmasi lazimmiş akü fazla akım üretiyor dedi takan usta, şarj dinamosununun içerisindeki diyot degişmesi lazim dedi. Daha sonra 4 ayrı elektirikciye gösterdim dört ustada normal bu degerde birşey yok yeni nesil araçlarda 15 çıkabilir dedi şarj dinamon saglam dediler yine de kafami kariştirdi aküyü takan usta şarj dinamosunda sıkınti varsa aküyünün ömrü çabuk biter demişti sizin düşünceleriniz nedir acaba?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Akünüz henüz yeni, bir süre kullandıktan sonra tekrar baktırın derim.. Ben bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum araç tesisatında kaçak olmadıktan sonra ufak farklar olacaktır.. Mesela ben sıfır araçta bile marş basmanın ardından 16 amperleri görüyorum birkaç dakika sonra toparlanıp normale dönüyor :)

Serkan Ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Akünüz henüz yeni, bir süre kullandıktan sonra tekrar baktırın derim.. Ben bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum araç tesisatında kaçak olmadıktan sonra ufak farklar olacaktır.. Mesela ben sıfır araçta bile marş basmanın ardından 16 amperleri görüyorum birkaç dakika sonra toparlanıp normale dönüyor :)

Serkan Ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Haklisiniz hocam bir süre kullanip tekrar ölçtürmek lazim teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay