Aküm bitti

ALPER01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün dışarda yemek yedikten sonra aracıma bindim ve kontağı çevirdim. Araç tık bile demedi. Sonra bir daha denedim gösterge yanıp sönmeye başladı. Neyse aracı yiterek çalıştırdık. Şimdi bu akü niye biter :mad: farları açık bıraktığımı hiç hatırlamıyom. Daha önemlisi yenisi ne kadardır tekrar dolum yapılırmı. Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım beklerim. Bide sis farlarının yerine mavi yanan farlardan taktırdıydım bu neden olmuş olabilirmi. Aracın beynide sıfırlandı bu arada tarih 22.04.2009'u gösteriyor:)...

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü bu biter. kul yapısı. biter dolar. muhtemelen aracın harareti yüksekmiş parkettikten sonra sogutma fanın çalışmış bitirmiş olabilir. Akün 4 yıldan eski ise değiştir. yeni ise şarj ettir yada kendi zamanla şarj olur. Tarih ayarı vs basit onları demeye gerek yok sanırım.

ALPER01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Yarin bi servise gideceğim bakalım araba 3 yaşında tekrar doldururlar tahminim. Sabah yitecek üç beş adam bulabilirsek...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın orj. aküsü ise üzerindeki akü 3 senede sakın değiştirtmeyin o aküler en az 6-7 sene sorunsuz gidiyor siz şarj ettirmekte ısrarcı olun.. piyasada da 50tlye kaliteli akü şarj cihazları olduğunu unutmayın o fiyata yakın bir para isterlerse gidip alın kendi akü şarj cihazınız olmuş olur

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün dışarda yemek yedikten sonra aracıma bindim ve kontağı çevirdim. Araç tık bile demedi. Sonra bir daha denedim gösterge yanıp sönmeye başladı. Neyse aracı yiterek çalıştırdık. Şimdi bu akü niye biter :mad: farları açık bıraktığımı hiç hatırlamıyom. Daha önemlisi yenisi ne kadardır tekrar dolum yapılırmı. Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım beklerim. Bide sis farlarının yerine mavi yanan farlardan taktırdıydım bu neden olmuş olabilirmi. Aracın beynide sıfırlandı bu arada tarih 22.04.2009'u gösteriyor:)...

aynı durum aralık ayında benim de başıma geldi. yemek yedim arabaya bindim ve araba tık bile demedi :D hemen aküye baktım ışık yanmıyo benım aku 3-4 yıl oldugundan degıstırdım. tavsıyem mutlu aku almandır. arkadasında dedıgı gıbı orıjınal aku 6-7 yıl goturmustu bızı. sonra zaten 2 bılemedın 3 yılda aku zayıflıyor. ara ara olçturmende fayda var yoksa yolda bırakma olasılıgı artıyo akunun. geçmiş olsun. Bu arada bir daha arabanızı vurdurmayın derım. çok zararlı olduğunu söylüyor ustalar. yol yardım veya taksıcılerden vs aktarma yapın!

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
aracınızı iterek çalıştırırsanız ,triger kayışı sente atlayabilir, sonradan takılma donanım varsa elektrik kaçağı aküyü bitiriyor olabilir,multimetreyle kaçak kontrolü yaptırınız....