Akü'm bitti

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar , bugün sabah tıkır tıkır çalışan ve hiç bir sorun çıkarmayan aracıma öğlen saatlerinde bindim ve kontağa basınca yaklaşık 20 tane arıza lambası yaktı ve marş basmadı. Noldu falan diyene kadar akünün bittiğini anladım. Akü takviye de almadı ve sanayiden usta çağırdım. Geldi elinde bi aküyle çalıştırdık arabayı dükkana geçtik. Olanı anlattım hiç bi sorun yokken nasıl biter birden akü dedim ve yeni arabalarda maksimum akü ömrünün 3 sene olduğu cevabını aldım. velhasılı kelam bosch marka 74 amperlik yeni bir akü takıldı ve 200 tl ücret verdim.

Sizce normal mi bu kadar kısa sürede akünün bitmesi. Araç 2012 model.

Not: Kasko aküyü karşılamıyormuş. Saçma geldi. Sonuçta o da bir ekipman ve onunda karşılanması düşüncesindeyim.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Akü'm bitti

Benim 2011 model aracımın aküsü de geçen sene garantiden değişmişti.  :)
Aynı şekilde iki kere yolda kaldığımda da araçta ne kadar arıza uyarısı varsa hepsini görmüştüm.  :)

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Benim 2011 model aracımın aküsü de geçen sene garantiden değişmişti.  :)
Aynı şekilde iki kere yolda kaldığımda da araçta ne kadar arıza uyarısı varsa hepsini görmüştüm.  :)

Benim aracın garantisi bittiği için cepten gitti :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen gün bende durduk yere geç marş yaptı araba.dedim akü ise opel çekeceğin var elimden.sonra düzeldi sorun.sizin araç makyajlı kasa mı?

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Geçen gün bende durduk yere geç marş yaptı araba.dedim akü ise opel çekeceğin var elimden.sonra düzeldi sorun.sizin araç makyajlı kasa mı?

Yok hocam makyajsız kasa. Bende geç marş falan problemide yoktu. Aniden olan bişe şaşırttı beni.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:

geç marş ve kalkışlarda azalan far ışığı bende hep var

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

janjan link' Alıntı:
Yok hocam makyajsız kasa. Bende geç marş falan problemide yoktu. Aniden olan bişe şaşırttı beni.

Maalesef bende de bir belirti yoktu.  ::)
İşin kötüsü de bu akü problemi hiçbir belirti göstermiyor ve nerede yolda bırakacağı belli olmuyor.  :(

Ben ilk yolda kalışımda araç aralıksız 2 saat seyir halindeydi ve eve gitmeden önce bir bakkalın önünde durup sigara alayım dedim.  :) Sigarayı aldım, arabaya gelip kontağı bir çevirdim, ne kadar arıza uyarısı varsa hepsi ekrana geldi.  ???
Akü problemi aklımın ucundan bile geçmedi, çünkü uzun süreli bir yolculuk yapmıştım. Hemde araç sadece ateşleme yapmıyor ve bütün elektronik sistemler çalışıyordu.  ::)

İkinci yolda kalışımda da Odak'tan eski bir forum üyemizle eve dönüyordum. Arkadaşı eve bırakmak için kapısında durdum ve aracı stop ettim. Tekrar arabaya döndüğümde yine aynı senaryo ve Opel Assistance macerası.  :D

Anlayacağınız baya sinsi bir problem. Dikkatli olmak lazım...  :)

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Maalesef bende de bir belirti yoktu.  ::)
İşin kötüsü de bu akü problemi hiçbir belirti göstermiyor ve nerede yolda bırakacağı belli olmuyor.  :(

Ben ilk yolda kalışımda araç aralıksız 2 saat seyir halindeydi ve eve gitmeden önce bir bakkalın önünde durup sigara alayım dedim.  :) Sigarayı aldım, arabaya gelip kontağı bir çevirdim, ne kadar arıza uyarısı varsa hepsi ekrana geldi.  ???
Akü problemi aklımın ucundan bile geçmedi, çünkü uzun süreli bir yolculuk yapmıştım. Hemde araç sadece ateşleme yapmıyor ve bütün elektronik sistemler çalışıyordu.  ::)

İkinci yolda kalışımda da Odak'tan eski bir forum üyemizle eve dönüyordum. Arkadaşı eve bırakmak için kapısında durdum ve aracı stop ettim. Tekrar arabaya döndüğümde yine aynı senaryo ve Opel Assistance macerası.  :D

Anlayacağınız baya sinsi bir problem. Dikkatli olmak lazım...  :)
geçmiş olsun mert markayı ve 75 amp olması iyi dedikleri gibi akü ömürleri kısa ancak hiç belirti vermeden ölmesi çok garip 

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
geç marş ve kalkışlarda azalan far ışığı bende hep var
ben kalkışta klimayı açtım daha araba kalkmadan.aynı anda gaza da bastım.nedense çekmedi ve stop etti.tekrar çalıştırırken çok geç marş yaptı.ama sonra düzeldi

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:
geçmiş olsun mert markayı ve 75 amp olması iyi dedikleri gibi akü ömürleri kısa ancak hiç belirti vermeden ölmesi çok garip 

Sağ ol Hasan abi.  :)
Benimki 75'lik değildi. Bildiğim kadarıyla 75 amper aküler dizellerde kullanılıyor.  ::)
3. akümü alırken bende amperi biraz yüksek tutacağım.  :)