Akü Yolda Bırakır mı?

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Benim 2001 model vectra aracım var. Orjinal aküsü üzerinde bulunmakta. Bir arabamız daha olduğu için genellikle şehir dışında kullanıyorum. Zaman zaman üzerindeki gösterge şarj yok diye göstermekte lakin bugüne kadar marş hiç ikilemedi. Arkadaşlarım yolda seyir halindeyken bile akünün şarjı kesebileceğini ve aracı yolda bırakabileceğini söylüyorlar. Bu mümkün mü?
2. Birde ben diğer aracıma inci kuru akü taktırdım. Sizin kuru ve sulu :)) aküler hakkındaki tercihinizi öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aku omru en fazla 3 yıldır sen bırde (sanırım) antalyadasın o senı yolda bırakmadan sen onu sanayıde bırak derım

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seyir halindeyken aracın aküyle bir ilgisi kalmıyor o yüzden seyir halinde yolda bırakması gibi bir durum söz konusu değil ama herhangi biryerde kontak kapalıyken dörtlüleri yada farları açık bırakırsanız geri geldiğinizde marş basmayabilir o yüzden değiştirmek en iyisi

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sulu ya da kuru :D sen değiştir akünü. en iyi akü jel aküdür ama pahalıdır normal aküler de uzun süre sorunsuz çalışıyor seçim senin!

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana seyir halindeykende kalınabileceğini söylediler hatta birisi astrası ile başına geldiğini gelen servisin aküyü değiştirdiğini ve yola devam ettiklerini söyledi. Banada seyir halinde iken kalması tuhaf geldi bu sebeple sizlerinde görüşünüzü almak istedim.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seyir halinde aküyü söksen bile olur önemli değil. bence gittiği yere kadar gitsin bir zaman sonra zor çalışmaya başlar o zaman değiştirirsin. akü bitse bile takviye yaparsın sonra gider bir akü alırsın. boşuna masraf yapma

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba çalışırken hiçbir şekilde aküyle ilgisi kalmaz diye biliyorum.Bence marşında vs bi değişiklik gördüğünde değiştirmeni tavsiye ederim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
seyir halinde aküyü söksen bile olur önemli değil. bence gittiği yere kadar gitsin bir zaman sonra zor çalışmaya başlar o zaman değiştirirsin. akü bitse bile takviye yaparsın sonra gider bir akü alırsın. boşuna masraf yapma
Denemesi basit. Araç rölantide çalışırken kutup başının bir tanesini söküp sonucuna bakın. ( Araba stop edecektir. )

bekir_nev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar disel motorlarda aküye sadece calistirma esnasinda ihtiyac vardir ama benzinlide cok farkli basimiza geldi hatta benzinlide bittmis aküye sarj verip calistirinca akü kendini toplayana kadar arabanin cekisi bile düsüyor

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü genellıkle yolda bırakmaz dıye bılınır takvıye vurdurma gıbı yöntemlerler calıstırılır genelde araç ama bazende ıcınden koparkı akü o zaman tam yolda bırakır ıste