Akü yada marş motoru ??

murat123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba ustatlar 2 gece önce arabayı çalıştırmaya ugraşırken aküyü bitirme sevyesine kadar geldim. allahtan biraz sonra çalıştıda beni magdur etmedi, bugün elektirikçiye gittim akünün 5 yıllık oldugunu söyledi ( yazın aldım aracı ben yeni zannediyordum aküyü). yazın akünün degerlerinin çok iyi oldugunu söyleyen başka usta sayesinde şimdi akü derdiyle boguşuyorum. bugün götürdüğüm usta p.tesi getir şarz edelim olmazsa değiştirmek gerekiyor, bu arada marş motorunada bakarız çok zor alıyor dedi. komşumuzda akü şarz etme aleti varmış onu aldım şarz edecem ama kaç saat durması gerekiyor bunu bilmiyorum . sizce kaç saat durması gerekiyor şarzda ?? akü 50 amper. şarz ettikten sonrada marş zor basarsa 72 yada 60 amperli birisinden akü bulup deneyecem yine zor alırsa marş motoruna yönelecegim...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
24 saat kesintisiz şarj et.bakımlı aküyse kapakları açıp kontrol et azalmışsa saf su ilave et.hatta her göze 2 adet bebe aspirini at plakaları yumuşatır

murat123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
24 saat kesintisiz şarj et.bakımlı aküyse kapakları açıp kontrol et azalmışsa saf su ilave et.hatta her göze 2 adet bebe aspirini at plakaları yumuşatır
vallaha 24 saat şarz etme imkanım yok çünki sabah 6 gibi verecegim aleti azı yeterli olmazmı ??
yani sorun aküden mi marş motorundan mı oldugunu anlamam için . bide bebe aspirini yerine normal aspirin atsak olmaz mı :D

murat123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayin beyaz güvercin sizin dediğiniz ğibi 2 şer bebe asprini atarak ve asitli su ekleyerek şarza koydum

murat123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aküyü taktım araca gayet iyi çalışıyor motor sogukken bile lpg'de gayet iyi aldı. eger akü öldüyse kaç gün gider bu şarzı ??
bide motor sogukken gaza basınca cıyırtı gibi yüksek bir ses geliyor bu neden acaba ??

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hiç merak etme bu şekil 1.5 sene filan daha götürür.opellerde soğukken pek gaza basma

murat123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam zaten gaza basmadan arabayi çaliştirmaya çalişiyorum.
Yanliz ses var o acayip canimi sikiyor boyle firene basarken bazen gicirti ğibi ses gelirya, onun gibi ses geliyor gaza basarken . Sizce bunu neden yapiyor ???

sile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde farlar 15 dakka stop vaziyette iken açıkkaldı akü bitmiş fazla araç kullanan biri değilim takviye ile çalıştırdık aracı aküyü tam şarj ettirsem ne kadar idare eder acaba,yazın hiç bir sıkıntı olmadı ama kışın soğukta marş alması geçikti soğuk kötü etkiliyor aküyü herhalde

mahmutq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gelen ses kayış sesi mi? bilye sesi mi?bu önemli.
kayış sesiyse sıkıntı yok yenisi tak gitsin ama bilye sesiyse o zaman teferruat olayı
triger bilyaları olabilir
marş motor bilyaları olabilir 2 tane oluyor
yada son olan klıma komparasör bilyası veya kapağı....
emin oldukların varsa önce ele sonra geriye kalan neyse onu yaptır