akü takviyesi

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün gece arabanın aküsü boşalmış, benim araca eski model bi mercedesin aküsünü takıp çalıştırmışlar araç çalışır konumda iken aküleri değiştirmişler, ancak bu işlemden sonra lpg ecü sü yanmış, gösterge panelinde abs lambası yanıyor, teyp çalışmıyor, hız göstergesi çalışmıyor, yol bilgisayarında km ve hızla ilgili olan herşey iptal çalışmıyor bunlar neden olmuştur ve başka ne olmuş olabilir bu konuda bilgisi olan varmı.???

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
opelde akü takviyesi yaparken eksiyi şaseden vereceksin .

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kablo ile takviye yapılmamış, akü sökülmüş başka akü takılıp çalıştırılmış çalışırken araç aküler tekrar değştirilmiş.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
takviye değil ki, "hotswap" yapmışlar. Büyük ihtimalle bazı sigortalar veya devreler yanmıştır. Tech2'ye bağlayıp ECU ne diyor baktırman lazım. Bu dediklerini kim yaptıysa yanlış yapmış, bu araçlar şahin değil, bir sürü hassas elektronik mevcut.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün servise bilgi amaçlı sordum, abs beyni zarar görmüşse 10 bin tl civarı masraf çıkardı, çok oldum duyunca.. aracı servise götürüp baktıracağız artı ama bu aralar gidemiyorum uzak biraz..:((

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bu gün servise bilgi amaçlı sordum, abs beyni zarar görmüşse 10 bin tl civarı masraf çıkardı, çok oldum duyunca.. aracı servise götürüp baktıracağız artı ama bu aralar gidemiyorum uzak biraz..:((
10.000 lira masraf mı? abs beyninden hem de.. :eek:
araba kaç para deseydiniz ya? geri kalanı hiç mi para etmiyormuş bu arabanın.. :)
saçmalamışlar resmen.. beyin tamiri yapan yerler de var zaten. olmadı çıkmacıdan bakarsınız...
10.000 lira masraf varmış ya, ben arızalı haline 7.000 lira veririm, arızasını da ben yaptırırım artık naapalım... :)

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş

absnin IQ su kaç geliyormuş ki, beyini 10.000 tl ediyor. :D

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen walla araba sanki abs den ibaretmiş gibi geldi bian :) eleman yeni modellerinki tamir olabiliyor ama sizinki eski dedi komple bişeyler değişmesi gerekiyo diye anlattı ama ben o 10 bin tl şokundaydım anlamadım ne dediğini... şimdilik tek yapabildiğim sigortalarla bu işten yırtmak için dua etmek...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir ABS beynine 10.000 TL vereceğime aracın ABS sistemini söker çöpe atarım daha iyi. Bu işte bir yanlışlık olduğu kesin. Ben ABS'nin bu kadar pahalı olduğuna ve yapılan işlem neticesi ABS nin beyninin yandığına inanmıyorum. Arıza başka yerden olmalı. Benim aracın aküsü yolda giderken bitti ve araç stop etti, yolda kaldım. Başka bir aküden takviye yardımı ile çalıştırdık, kendi aküsü yeteri kadar şarj olmadığı için takviye yaptığımız aküyü sökünce araç çalışmamıştı. Aracı servise çekip sıfır akü taktık, hiç bir arıza lambasının yandığını hatırlamıyorum. (hatırlamıyorum dememim sebebi aküye istenen fiyat karşısında sinirlerin zıplamıştı) Sizin araç nasıl olduysa çalışmaya devam etmiş ama bu arada da bazı devreleri halletmiş.