akü takviye

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün akşam gene açık unutmuşum farları sabah baktım merkezi kilit bile çalışmıyor zerre elektrik kalmamış. acelemde olduğundan c3 le geldim işe akşam dönünce kendim takviye yapacağım.takviyede c3 ün aküyü opelin (boş aküye) + + -- şeklinde paralel bağlayacağım. marş yapacağım değilmi. hiç yapmadım ama elektrik mezunuyum bu şekilde tahmin ettim. c3 stop durumundamı olsun, farketmez herhalde. birde opel marş aldıktan sonra ne kadar süre çalışsın... atladığım yer varsa yazarmısınız...
kabloda yok eğer trafik setinde varsa gerçi sanmıyorum olduğunu 2,5 luk elektrik kablosu yeterlidir sanırım... daha kalın kesitliye gerek varmı

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Citroen çalışsın. Marş bastıktan sonra bi gez gel corsa ile, akü şarj olsun...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Mustafa. bu 2. çok unutkan oldum bu aralar:) arabada düz yerde vurdurma olanağımda yok bu sefer milletede bi dayanın be abiii diyecek yerde yok:)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ciroen çalışır olsun o da bitmesin sonra :)

geçmiş olsun

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Mustafa. bu 2. çok unutkan oldum bu aralar:) arabada düz yerde vurdurma olanağımda yok bu sefer milletede bi dayanın be abiii diyecek yerde yok:)
Rica ederim abi:D

Edit: Bu arada yine unutursan abi kullanma klavuzunda anlatıyor nasıl aktarma yapılacağı. Kullanma klavuzun varsa ordan bakabilirsin aktarma yapacağın zaman:D

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün akşam gene açık unutmuşum farları sabah baktım merkezi kilit bile çalışmıyor zerre elektrik kalmamış. acelemde olduğundan c3 le geldim işe akşam dönünce kendim takviye yapacağım.takviyede c3 ün aküyü opelin (boş aküye) + + -- şeklinde paralel bağlayacağım. marş yapacağım değilmi. hiç yapmadım ama elektrik mezunuyum bu şekilde tahmin ettim. c3 stop durumundamı olsun, farketmez herhalde. birde opel marş aldıktan sonra ne kadar süre çalışsın... atladığım yer varsa yazarmısınız...
kabloda yok eğer trafik setinde varsa gerçi sanmıyorum olduğunu 2,5 luk elektrik kablosu yeterlidir sanırım... daha kalın kesitliye gerek varmı

Aynen dedigin sekilde bagla corsayi calistir bu ara unutma c3 e biraz ceyrek gas ver corsa ni da marsla hemen calisir...calisinca hemen corsa ile turla havlandirmaya kadar hepisinide kapat akün saglamsa hemen dolar.
takviyeden cekerken önce artilar kaldir...
gecmis olsun

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artılar bir eksiler bir olcak abi.c3 çalışsın corsaya basarsın o ara.3-5 dk bi çalışsın bide tur atarsın tamamdır.2,5 kablo nasıl abi çapı.en 1 parmak olmalı oyle diyim ben sana.bide aküye taktıgın yerler saglam olmalı yoksa çalışmaz corsan :)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla öyle 1 parmak kablo bulamadım bildiğin elektrik kablosunu çift kat yaptım olur herhalde. kabloyuda eritmeyelim bide akımı yükleyip:) şimdi gidiyom aracın başına :)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bi oto elektrikçisine rica et versin sana takviye kablosunu sonra geri verirsin aynen anlattığın gibi artı artı eksi eksi olarak bağlanacak c3 çalışsın biraz da gaz verip marşa basın ki marşı uzun süre almasın eğer corsadaki akü tamamen boşsa biraz geç alabilir yada bozuksa akü c3 ü çalıştırıp tam gaz dahi versen bozuk akü fazla akım çektiğinden ki marş da çok fazla akım çektiğinden çalışmaz araç ona göre dikkat et kafa göre kablolarla yapma yani dediğim gibi bi oto elektrikçisine git ufak yer olsun fazla iş gelmeyen bi yere git :D o adam verir sana takviye kablolarını kablolarıda biri eliyle bastırsın kutup başına dikkat et kablolar ısınmasın eğer çalışmassa fazla zorlama aküyü sök elektrikçiye ver şarja tabi tuttsun akü bakımlıysa sularınıda kontrol et . Bu arada corsa çalıştığında hemen stop etme rölantide biraz çalışır vaziyette kalsın yada yarım saat gezersin akü toplar kendini ertesi sabahı marşa kesin bas ama yoksa boşalma şansı yüksek ...

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafer 2,5 lukdan varsa 3-4 kat bağla en az, ama mutlaka sıcaklığını kontrol et. sonra c3 çalıştır 5-10 dk şarz etsin, sonra marş bas. marşdan sonra hemen kabloları ayır. kabloların asıl ısınma olayı tam marş yaparken olucak. 5-10 dk şarz etmemiz burda işe yarıcak çünki amperi az çekecek kablodan.
bu konuda soru sorma geceleri rahat uyuyum.