Akü Problemi mi ?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Akü Problemi mi ?

Djfree link' Alıntı:
Aracıma yeni 60Ah akü takılmıştır.Hayırlı olsun. greatt

olması gereken olmuş iyi ki şarj edip bırakmamışlar

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar aracım 2012 dizel sport.akşamları arabayı park ederken gözle görülür şekilde farlarda bir kırpma oluyor.özellikle dur kalk istanbul trafiğinde arkasında durduğum arabadan bunu görebiliyorum ve park ederkende garajda daha net belli oluyor.park ettikten sonrada direksiyonu sağa sola çevirince farlarda kısılma oluyor.bazende hafif yokuşlarda kalkarken gaz vermeme rağmen gaz almıyor gibi oluyor.ben bunu klima ve kaliper uygulaması yapıldığında servise belirtmiştim aküyü ölçtüler ama normal dediler.ama kayıt oluşturmuştum bununla alakalı , bence normal olmayan bişeyler var aracım daha 8 aylık ve daha 12binde. üstündeki akü GM 75.sizce sorun ne olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

tosssbaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde bu sabah ilk marşta start almaması üzerine gittiğim serviste 4 saat bekleme (şarj yapıldı) üzerine yapılan testte test cihazından aküyü değiştir uyarısı geldi. Fındık GM aküsü servisin elinde Akü kalmadığı için değiştirilemedi. Başka bir serviste aynı eziyeti bir daha çekmek için yarın başka servise gidiyorum. 1.4T araçında bu fındık akülerden olan arkadaşların kesinlikle en azından bakımlarda akülerini kontrol ettirmelerini tavsiye ediyorum

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
arkadaşlar aracım 2012 dizel sport.akşamları arabayı park ederken gözle görülür şekilde farlarda bir kırpma oluyor.özellikle dur kalk istanbul trafiğinde arkasında durduğum arabadan bunu görebiliyorum ve park ederkende garajda daha net belli oluyor.park ettikten sonrada direksiyonu sağa sola çevirince farlarda kısılma oluyor.bazende hafif yokuşlarda kalkarken gaz vermeme rağmen gaz almıyor gibi oluyor.ben bunu klima ve kaliper uygulaması yapıldığında servise belirtmiştim aküyü ölçtüler ama normal dediler.ama kayıt oluşturmuştum bununla alakalı , bence normal olmayan bişeyler var aracım daha 8 aylık ve daha 12binde. üstündeki akü GM 75.sizce sorun ne olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
servise uğrayıp akünüzü ölçtürtebilirsiniz, zaten yetersiz görülürse değiştiriliyor
hatta yeni gelen akülerin amperi daha fazla..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,

Ben de bugün ilk defa net olarak direksiyon hareketleri sırasında farların parlaklığının azaldığını gördüm.Daha önceden gaz verirken hafif bir kısılma oluyordu.Bu şekilde devam edersem heralde ilk aşamada ekranda ikaz verecek.Acaba fonksiyonel olarak bir risk yaratır mı?

Aracımın garantisi doldu, 3 yıl geride kalmak üzere.Akü değişim ya da dolum işlemini ücretli olarak yaptıran var mı? Gerçi ben Almanya'dayım, fiyatlar tutmaz ama.

Önce test ediliyor, gerekirse o zaman ücretli olarak değiştiricem.Peki 1.4T deki akünün spesikifasyonu nedir, yeni akü aynisindan mi olsun.Yoksa daha iyisi var mı?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Selam Arkadaşlar,

Ben de bugün ilk defa net olarak direksiyon hareketleri sırasında farların parlaklığının azaldığını gördüm.Daha önceden gaz verirken hafif bir kısılma oluyordu.Bu şekilde devam edersem heralde ilk aşamada ekranda ikaz verecek.Acaba fonksiyonel olarak bir risk yaratır mı?

Aracımın garantisi doldu, 3 yıl geride kalmak üzere.Akü değişim ya da dolum işlemini ücretli olarak yaptıran var mı? Gerçi ben Almanya'dayım, fiyatlar tutmaz ama.

Önce test ediliyor, gerekirse o zaman ücretli olarak değiştiricem.Peki 1.4T deki akünün spesikifasyonu nedir, yeni akü aynisindan mi olsun.Yoksa daha iyisi var mı?
Aku garantisi 2 yil zaten.
Herhangi 60 amper aku almaniz yeterli
Bosch tercih edilebilinir.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

12V60AH GM akü 84 euro diyor, normal midir? Yoksa daha iyisini daha ucuza arayayım mı?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
12V60AH GM akü 84 euro diyor, normal midir? Yoksa daha iyisini daha ucuza arayayım mı?
Ayni akü İstanbulda serviste 230 tl.
Ozel serviste 160 tl. 

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama boşu boşuna yeni konu açarak kalabalık etmek istemedim..

Malum ben aracı plakalı-faturalı aldım yaklaşık 7-8 ay araç galeride yatmış sonra plaka takılmış ve 3 ay sonra ben almışım.. Yalnız ben aldığımda aracın aküsü bitmek üzereydi nerden anladım, galeride aracı teslim almadan önce camlar oto. kapanıyor mu diye anahtardaki kilide basılı tuttum ve camlar kapanmadı. Teknik servis baktı ve araç hiç çalışmadığı ancak 7-8 aydır sürekli kapılar açılıp kapandığı ve ışıklar yandığı için akünün boşalmak üzere olduğunu söylediler. Kuru akü olduğundan şarja takıp öyle teslim ettiler.

Sorum şu: Aracı 2 gün kullanmazsam ve kontağı çevirirsem geç alıyor. Yani normalde saniyelik bir iş ancak zorlanıyor gibi hissediyorum ve 2 saniye sonra ateşleme yapıyor. Ancak aynı gün içerisinde bir daha bunu yapmıyor. Sabah stop ediyorum akşam çalıştırıyorum hiçbir sıkıntı yok. Ancak aradan 1-2 gün geçiyor yine aynı sorun.. Bu sizde de oluyormu normalmi yoksa bu cumartesi aküyü değiştirmelerini talep edeceğim.. Demekki sarj ile çözülemeyecek bir sorun olabilir...