akü ışığı yanıyor.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
bir kaç zamandır dikkat ediyorum araç kimi zaman hareket halinde iken kimi zaman klimayı açtığımda bazen sisleri açtığımda akü ışığı boyle hayal meyal yanıyor. aküyü geçen hafta değiştirdim ogunden sonra duzeldi ama şimdide geri vitese taktığımda yanıyor böyle belli belirsiz sizce sebebi nedir.geri vites müşüründe şase var diyeceğim diyemiyorum neden klıam açıkken yada sisler açıkken de yanıyor. bir fikri olan varsa söylesin arkadaşlar.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şarj dinamonu kontrol ettirmende fayda var

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarjı ölçsünler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlarla aynı fikirdeyim. Çare için önceliği şarj dinamosuna vermen lazım. Dikkatli ol akü biterse yolda kalırsın.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarj dınamosunun diotları bıtıyor ondan yapabılır aynı sorun bende de devam edıyor kısa zamanda halletmeyı dusunuyorum ara sıra aku oldugu yerde bıtıyor cunku ...

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
akü geçen hafta benzin istasyonunda bitti.ne benzin istasyonunda nede gelen araçlarda takviye kablosu bulamadım gece saat 2 de tem otoyolunda karşıdan karşıya gecerek karsıdaki benzinciden 20 lira vererek aldım.aracın yanına geldim.ticari taksi duruyor usta bi takviye yapabilirmiyiz dedim adam takviye kablom yok dedi .bende var dedim ben takviye yapamam ticari taksi bu dedi sanki ben adamdan benzin istedim nitekim adam yapmadı bende kaşlarımı cattım ayıp yani dedim yaptığın sen böyle yolda kalsan ben sana aynısını desem kendini nasıl hissedersin dedim .adam yapmıyorum kardeşim dedi yapmazsan yapma dedim senden isteyende kabahat dedim o ara bir honda geldi ona rica ettim olur abi yapalım dedi bende bugun sarj ettirdim akuyu dedi çocuk ama saolsun yaptı işimizi gördu sabah ilk iş gidip akü aldım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlker, şarj dinamosundaki arızayı gidermezsen yeni akü de bitebilir. İstersen şöyle bir şey yap. Akünü ölçtür, daha sonra farları, sisleri, klimayı, teyp gibi ceryan çeken ekipmanları kullanarak bir süre araçla gez ve tekrar aküyü ölçtür, arada enerji kaybı olup olmadığını daha net anlarsın. Şarj dinamosundaki arıza büyükse enerji kaybı hemen dikkati çekecektir.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende de buna benzer sıkıntı var , yolda gıderken klıma teyp acıkken arac stop edıyor , ben yenıden calıstırmak zorunda kalıyorum ve bu alt devırlerde oluyor mahalle aralarında gıderken.. acaba aküden mı sıkıntı var yoksa sarj dinamosunda mı ??