akü ile ilgili :(

james_ümit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar arabayı 3-4 gün çalıştırmayınca akü düşüyo marj zor basıyo nerdeyse çalışmıcak ama arkadasın passat var seminere gitti geldi 11 gün sonra bastı hemen aldı neden oluyo bu .akü yeni bu arada G kasalarda bu sorunu yasayan var mı

onurhmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bi baktır istersen sen bizim aracın ışıgı 2gün acık kalmış dün aksam farkettik 2 gündür abkmamıştık hiç arabaya farketmemişiz dün gece farkettik cıktım hemen calısıtırıyım akü bitmiş olmasın dedim hemen bastım maşşallah tek marşda aldı senin akünde problem olabilir

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sorun genel sorun değildir.
Ya kaçak vardır. Bunların nedeni Alarm, Lpg, Teyp, Anfi, sonradan takılan ve kontak yerine direk aküye bağlanan eklentilerdir genelde. Forumda arama yaparsanız çokça montaj sorunu nedeni ile aracında akü bitmesi yaşayan üye olmuştur, çözümleri gene o konulardadır.

Önce kaçak olup olmadığını ölçün veya ölçtürün. Örnek konu: http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=83039

Akü ömrünü doldurmuş olabilir, kaçak yoksa.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
akü yeni hocam kaçağı normal bi oto elektrikçide mi yoksa servise mi gitmek lazım kaçak oldunu anlar mı oto elektrikçi

Adam gibi usta ise multimetre ile ölçüp anlar. Adam gibisini bulamazsanız, servis deneyebilirsiniz. Tanıdık elektronikçi vs. varsa oda multimeter ile ölçebilir.
Kaçak için
Araçta lpg var mı? Varsa direk aküye mi bağlı
Sonradan takılan teyp, alarm, cam kaldırma modülü, vs. var mı?

james_ümit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam gibi usta ise multimetre ile ölçüp anlar. Adam gibisini bulamazsanız, servis deneyebilirsiniz. Tanıdık elektronikçi vs. varsa oda multimeter ile ölçebilir.
Kaçak için
Araçta lpg var mı? Varsa direk aküye mi bağlı
Sonradan takılan teyp, alarm, cam kaldırma modülü, vs. var mı?
Araçta lpg yok
Sonradan takılan teyp, alarm, cam kaldırma modülü yok ama anlamıorum neden. sorun yeni değil 3 yıldır böyle ama iyice rahatsız oldum 3 günde akü mü bitermiş

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü yeni olabilir fakat ,hatalı olabilir .pederin arabada da bu sorun vardı.akü yeniydi fakat çabuk bitiyordu ..öyle sattık arbayı,,bence aküyü kontrol ettirmelisiniz önce

V

VaLe

Bilgi Girilmemiş
benzer bi sorun bi arkadaşımda daha vardı o aracı akşam stop ettikten sonra aracın kaputunu açıp kitliyodu sonra akü kutup başlıklarını çıkarıp kaputu kapatıyodu.
böyle yapınca çabuk alıyo marşı sabah diyodu