Akü dolu ama marş basmıyor tık ediyor?

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar işimden dolayı arabayı haftada bir kullanıyorum. bu gece hava inanılmaz soğuktu don vardı zaten. arabanın da bütün elektronik aksamı zayıf çalışıyordu cam otomatiğe vs. marş da basmadı tık tık ses çıkardı. aküye baktım yeşil ışık yanıyordu dolu ki zaten yeni bir akü. Sonra maalesef vurdurdum çalıştı.

Acaba çok soğuk don olduğundan mı?

Bu olaydan bağımsız olarak da genelde Gaz tepkisi de kalkarken geç geliyor gibi yokuşlarda kalkarken bazen sorun oluyor basıyorum ama 1 saniye sonra algılıyor

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Murat hocam, akü yeni bile olsa haftada 1 kullandığınız için, Akü kendini şarj edemiyor. Soğuk olduğu içinde kendini boşaltmış olabilir.
Yaşadığınız böyleye göre bana sorarsanız 2 günde bir ara sıra çalıştırın derim.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar işimden dolayı arabayı haftada bir kullanıyorum. bu gece hava inanılmaz soğuktu don vardı zaten. arabanın da bütün elektronik aksamı zayıf çalışıyordu cam otomatiğe vs. marş da basmadı tık tık ses çıkardı. aküye baktım yeşil ışık yanıyordu dolu ki zaten yeni bir akü. Sonra maalesef vurdurdum çalıştı.

Acaba çok soğuk don olduğundan mı?

Bu olaydan bağımsız olarak da genelde Gaz tepkisi de kalkarken geç geliyor gibi yokuşlarda kalkarken bazen sorun oluyor basıyorum ama 1 saniye sonra algılıyor
Soğuktan dolayı yapar Murat Bey, benim araç kapalı garajda yaklaşık 13-14 derece ortamda yatmakta.. Gaz tepkisi ise normal gibi geldi bana, ancak eğer çok geç algıladığını düşünüyorsanız ve temizlenmemişse bi gaz kelebeğini temizletin derim benim aracımda temizlik sonrası farkını hissetmiştim..

• Beğen
Tepkiler: murat.akan

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim hocam. Maalesef haftada bir belki de 10 günde bir kullanabiliyorum. ne önerirsiniz Kutup başlarını söküp çalıştırınca başları takmak işe yarar mı ve de zarar verirmi aracın beynine

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sürekli sök tak yapmaktan ziyade Okan hocamın da dediği gibi birkaç gün aralıkla çalıştırmanız bana göre daha uygun, sonuçta çoğu yeri elektronik bir araç zarar görme riskini sıfıra indirmede fayda var..

Edit: Diğer konuya aşağıdaki cevabı vermiştim kaynamasın buraya alayım.. Bu arada izlemeniz gereken yol bence bu şekilde eğer şarj ettirmenize rağmen düzelmezse aküyle araçtaki kaçak durumuna baktırın.. Üstte verdiğim çözüm geçici olacaktır...
Biraz yol yapın akü kendini bir şarj etsin, akünüz yeniyse olmadı garantisine başvurun belki bir üretim hatası ya da araçta kaçak vardır..

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akü yeniyse hemen 1 2 haftada kendisini boşalmaz. Anlattığınız derecelere gelmez.

Misal benim gsi da şuan ki akü 3 yıllık yeri geliyor 3 hafta kullanmıyorum ortalama 2 hafta da bir kullanırım yağmurda karda falan kullanmam ama bahsettiğiniz şekilde hiç olmadı önceki akümde de olmadı

Enerji kaçağınız veya akım çeken bir şey olabilir mi aracınızda.

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Akü yeniyse hemen 1 2 haftada kendisini boşalmaz. Anlattığınız derecelere gelmez.

Misal benim gsi da şuan ki akü 3 yıllık yeri geliyor 3 hafta kullanmıyorum ortalama 2 hafta da bir kullanırım yağmurda karda falan kullanmam ama bahsettiğiniz şekilde hiç olmadı önceki akümde de olmadı

Enerji kaçağınız veya akım çeken bir şey olabilir mi aracınızda.

16089149056081388886101769766635cc7f4a3a45077e66.jpg