Akü boşalıyor,kaçak var.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam vectra 2006 makyajlı kasa.Akü kendiliğinden boşalıyor,bu sorun çoktandır var ama artık akü iyice zayıflayınca belirginleşmeye başladı.Ampul ile test ettim yanıyor sönmüyor.arabayı boşa alıp sallayınca çalıştırdım.Biraz dolaştım şarj oldu.Kutup başını söküp akşamdan bıraktım sabah bağladım akü boşalmamış,çalıştı.Elektrikçi bulamadı,başından savdı.Bir kaç gün kalsın takip edelim falan dedi.Nerden olabilir?Yardımcı olan olursa sevinirim.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Demek ki kimsenin başına böyle bir olay gelmemiş.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araçdaki extra bağlantı yapılmış çalışan veya çalışmayan ne varsa listeleyin fikir verelim..

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Arabamda sonradan takılma led xenon far ampulü var.Onu çıkardığımda gene devam ediyor.Plaka aydınlatması led ampul,sonradan takılma arka park sensörü var.Başka bir şey yok.Diğer her şeyi fabrikasyon,orijinal hali.Şarj dinamosunun diyotu bozulmuştur diyen var internette.Sıfır aldığım akü 2 sene gitmedi.Normalde 5-6 sene kullanırdım.Anlayan da yok burda.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Ayrıca lpg de var.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu tür sorunlar genelde sonradan takılan aksesuarlar yüzünden oluyor.( Teyp,cam kaldirma modülü, alaram vs...)
İlk önce şarjı ölçtür. Mümkünse akü den içeri kablo çek avometre ile seyir halinde iken tecrübe et. Devamlı şarjı sağlıklı yapiyormu.
Sonrasında kaçak var mı yok mu ona baktır.
Mümkünse bu testi serviste yaptır.
Servisteki personel araci uyutup kaçak testi yapacak.
Bu testi her elektrikçi bilmez.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Arabanın şarjında sorun yok,çok ölçüldü,zaten uzun yol gidince doluyor.Kaçağı da tüm kalılar kumanda ile kilitlendikten bir kaç dakika sonra dijital ampermetre ile ölçüldü 0.08 amper çıktı.Ayrıca ampul ile ben test ettim ampul yanıyor.Bu da uzun süre şehir içinde kullandığımda ve 3-4 gün yatınca akü boşalıyor.Rampa aşağı sallayıp çalıştırıyorum.Şarj olunca sıkıntı yok çalışıyor.Lpg kablosunu akü başlığından ayırıp ölçünce de lamba yanıyor.Sadece sonradan park sensörü takılı.Ondan olur mu?

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Park sensörü dahil her şeyden olabilir.
Park sensorunun besleme kablolarını çıkar tekrar tecrübe edebilirsin