aks körüğü yırtıgı-yardımm

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar selam bizde problem bıtmıyor....

93 vectra 2.0i yi sonuna kadar saga-sola kırdıgımızda çıtçıtçıt diye ses geliyodu ve o arabayla pek vaktim olmadıdından arabayı muayne edemedim(tamirci değilim) son olarak dün vakit bulup baktım ............ iki aks körügü de çürüyüp nasıl olduysa parçalanmış. zaten araba 3 le cıkacagı yerı 1 le cıkıyordu çekiş esnasında titreme vardı.... en acısıysa bi arkadasın 1200 km böyle gitmesi allah korudu..... ne yapmalıyız ?sistem bilya vs mi degistirecegiz. maliyet durumu nasıl olur? takribi:D

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
ya aynısı abimin başına geldi , ama o sadece aks körüğünü yeniledi ki tanesi 15 ytl bişeydi ama sizde durum tam olarak nedir bilemiycem...

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volkan sagol,sistemi yağlayıp kapattı mı?

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
ya işte parçayı burdan aldı,servisi geliboluda oldu işte çok kısa bi işlem yapmışlar yeni körüğü takmışlar tabi yağlama falan da olmuş ama öyle masraf falan olmadı fazla...bu arada araç tigraydı o da aks kırmıştı o yüzden değiştirdi...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
körük değişimi için zaten içindeki segman sökülüyor.o esnada bilyaların durumuna bakılıp yağlanması -bakımı yapılır.gerekirse ki ses yapıyorsa bilyanın değişimi gerektiği anlaşılır zaten bilya değişir ve aks yerine takılır.Körük volkanın dediği gibi 15-20 Ytl lik bir parça.Ama sakın ihmal etme
çünki içeri olan biteni alma daha fazla.

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
toz toprak vs..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı sokulecek boşluguna bakılacak eger boşluk varsa rahmetlı olmustur boşluk ndn olur ıcındekı yag bıtmıs ve su almıs ve uzun sure boyle kullanılmıssa boşluk yapmıstır boşluk yapmıs bı akısı yaglayıp takamazsın sesı kesmez cunkı. akıs kafaları degısecek ucretını hatırlamıyorum ama ıtal mallar var ucuzu olabılır 100 ytl gıbı olabılır