ak partiden gelen cevap

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
bundan 4gun önce akaryakıt a gelen zamlara karşılık akim(ak parti iletişim merkezi) e bir yazı yazmıştım hiç mi vicdanınız yok dunya da bizden başka bu kadar pahalı benzin kullanan ulke yok gibi aklıma ne geldiyse yazmıştım kısacası bugun cevap geldi sizlerle paylaşmak istedim devletin butce açığı varmış ee açık buyuk olunca vatandaşa da pay dusuyor işte bana gelen maili size aktarıyorum

Sayın ilker navdar,

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 821511 numaralı başvurunuz, Maliye Bakanlığı'na iletilmiştir. Bakanlığın ilgili biriminden gelen cevap aşağıda yer almaktadır.

Maliye Bakanlığı Cevabı:
Sayın NAVDAR
Hükümetimiz 2003 yılından itibaren uygulanan vergi politikasında vergi oranlarının indirilmesine yönelik mevzuat (kurumlar vergisi oranı, KDV oranları ve kapsamlı vergi teşviki) düzenlemeleri yapmıştır. Küresel kriz neticesinde artan toplumsal ihtiyaçlar için, devletin yaptığı kamusal hizmetlerin karşılanması amacıyla ortaya çıkan finansman ihtiyacı kamu gelirleri ile karşılanmaktadır. En sağlıklı kamu finansman aracı ise kuşkusuz vergilerdir. Değişen ve artan devlet fonksiyonlarına bağlı olarak vergilerin kamu gelirleri içindeki önemi giderek artmaktadır. Böylece, devamlı artış gösteren kamu harcamalarını karşılamak üzere giderek daha çok ve etkili vergi toplama ihtiyacı doğmaktadır. Özel tüketim vergisindeki artışın kalıcı olmayacağı, kriz sonrası vergi indirimlerinin gerçekleşeceği hükümetimizin daha önceki vergi indirimi uygulamalarından anlaşılmalıdır.

Ayrıca akaryakıt ürünlerinin vergilendirilmesine yönelik talebiniz Maliye Bakanlığı Gelir Politikaları Genel Müdürlüğüne iletilecektir. İyi günler dileriz.

Bilginize sunar sistemimizi kullandığnız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
Saygılarımızla...

AK PARTİ GENEL MERKEZİ
HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI
AKİM
444 25 44

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atsınlar atsınlar kalede vatandaş var ama o vatandaş gol yemekten bi hal oldu :mad::mad::mad:

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında burda yazısmak yerine hepimiz oraya yazsak sonuç alabilir miyiz acaba vergi geliri lazımsa vergi kaçrıan godamanların denetlenmesi lazım

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlar sasırmıslar :)

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yav ne yalancı adam bunlar bide utanmadan kıriz sonrası vergiler indirilecek demiş, hani kıriz bizi teğet geçmişti?:mad::mad::mad:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ÖTV de geçidi idi, 1999 dan beri hala geçmesini bekliyoruz, yemeezz, hayvan terli...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim nerdesin? bizim konuları taşıyalım mı AKİM'e
"koydunuz hamdolsun" diyerek

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim nerdesin? bizim konuları taşıyalım mı AKİM'e
"koydunuz hamdolsun" diyerek

yettim :D döşediniz hamdolsun mu olcaktı :D

biskivücüler ülke yönetirse böyle olur.. japonyadan ithal siyasetci getirtcem :D