Airbegg

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamın airbag lambasını tech 2 le söndürüyoruz 2 dakika gecmiyor tekrar yanıyor. burda böyle sorunları okudum ve gittim sürücü koltugunun altındaki soketleri düz baglattım ama sorun yine düzelmedi bu seferde usta emniyet kemerindeki bi parca degişecek dedi ama simdi adını hatırlayamadım orada airbagin görevini yapan sey bozulmustur onunda degişmesi gerekiyor dedi sizce ne yapmam gerekiyor ve o parcanın ne kadar oldugunu bilen varmı yardımcı olursanız sevinirim....

Son düzenleme:

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kemer gericilerden bahsediyordur usta.

pahalı parçalar tahminim ... ucunda insan canı var sonuçta.

Son düzenleme:

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam fiyat bilen varsa fiyatları alırsam sevinirim

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arıza kodu verirsen daha net yardımcı olurum size

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltuktaki sensör olabilir bence hani biri oturuyormu hesabı

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun sürücü koltugu yan hava yastığı olarak veriyor simdi hatayı... alttaki soketleri düz baglattık burdada böyle birsey yapma imkanımız varmı yoksada ne yapabiliriz bilgisi olanlar beni aydınlatırsa cok sevinirim....

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürücü koltuğunun arkasındaki döşeme sökülüyor gecmelidir.döşemeyi aç içerde soketi görürüsün yan hava yastıklarının onları contac spreyi ile temizle code sil.tekrar yanarsa arıza code ve acıklamasını yaz.net bir cevap verelim

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanın döşemesi deri olduğu için kendim söktüm dösemeyi ve o soketin agzını penseyle sıktım ve tech2 yle lambayı söndürdük bu sefer 1 saat yanmadı lamba ama daha sonra tekrar yandı...birde contac spreyi ne oluyor bunu ilk kez duyuyorum nerelerde bulabilirimki parca satan yerlerde olurmu... eğer sorunda böyle cözülmesse baska ne yapabilirim... birde arıza kodu kod olarak yazmıyor sürücü yan hava yastığı fişeklemesi düsük diyorrrr...

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler!
benim aracım 99 corsa B . ben aracımın yırtılan korna basma yerlerini tamir etmek ve ortadaki opel amblemine basınca çalan bir korna butonu yapmak için airbeg i söktüm. tamiratı ve orta korna butonunu başarılı bir şekilde yaptım. hemen airbeg açılınca zarar verir filan diyen olacaktır. bunu orjinaline uygun olarak yaptım merak etmeyin. gerektiğinde airbagın açılmasına engel olacak ya da sürücüye zarar verecek bir durum yok ortada.

bu yaptıklarım ile ilgili tek sorunum şu, airbagı söktüğüm için sanırım airbag uyarı ışığı yanıyor artık. bunu silmenin pratik bir yolu var mı. bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. teşekkürler.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanın döşemesi deri olduğu için kendim söktüm dösemeyi ve o soketin agzını penseyle sıktım ve tech2 yle lambayı söndürdük bu sefer 1 saat yanmadı lamba ama daha sonra tekrar yandı...birde contac spreyi ne oluyor bunu ilk kez duyuyorum nerelerde bulabilirimki parca satan yerlerde olurmu... eğer sorunda böyle cözülmesse baska ne yapabilirim... birde arıza kodu kod olarak yazmıyor sürücü yan hava yastığı fişeklemesi düsük diyorrrr...
normal parcacılarda bulurusn.onu sıkıp hava tutuman lazım ama.eğer gene yanarsa cod olmadığı için yazıyorum sol kapı içinde sensör var onun soketini sök temizle.