airbag lambası

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun zamandır aracımın airbag lambası yanıyordu, hata kodunu silsek bile tekrar yanıyordu, bu akşam ethem abi aracı opcom a bağladı ve yolcu koltuğunun direncinin fazla olduğu hatasını gösterdi, soketi sağo sola oynattınca direnç değerleri değişiyo ve arıza lambasını yakıyo bu sorunu soketi devre dışı bırakıp kabloları lehim yaptık hata kodunu sildik tekrardan bu sorunda böyle halloldu, varsa bu durumla karşılaşanlar sadece serviste hata kodunu sildirmesinler dediklerime baktırsınlar çözümler kalıcı olsun..bu arada ethem abinin vectranında maşallahı var 1.6 ama kendini sağa sola atıyo gidecem diye:) ethem abide çok titiz bakmış arabaya, zaten ekstralar bitirdi beni, koltuk ısıtma, far sönsörü, far yıkama, hız sabitleme bebek gibi bakmış arabaya biraz örnek alalım bence bakım konusunda...

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
oooo ramazan teşekkür ederim. ne güzel şeyler yazmışsın. elimden geldiğince titiz ve bakımlı kullanmaya çalışıyorum. senin aracınada gt jantları çok yakışmış ,aracın kendini bulmuş bence. hava yastığı konusundada bu şekilde problem yaşayan varsa koltuğun altındaki kabloları lehimlesinler. kabloları kesip bağlarken kesinlikle lehim yapın. lehim siz bağlarsanız ramazanın aracında olduğu gibi sürekli direnç değişir ve lambanız sönmez.
ve sanada geçmiş olsun ramazan hava yastığı lambasından kurtuldun.

Son düzenleme:

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol abi gt jantlarına bide kapak bulsam tam olacak, dikkat et senin kapaklara haaa:)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
canın sağolsun :)

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yine yine yine :)
valla helal olsun ethem abi. yine bir sorunu kökten halletmişsin :)
kim tutar seni :)

senin aracından ününü heryerden duyuyoruz. kaçirilmicak araba olmus seninki..

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yine yine yine :)
valla helal olsun ethem abi. yine bir sorunu kökten halletmişsin :)
kim tutar seni :)

senin aracından ününü heryerden duyuyoruz. kaçirilmicak araba olmus seninki..

sağol ahmet. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum sizlere.
aracımıda yakın bi zamanda satabilirim,şu ara bmw lere bakıyorum. tam karar vermedim. fakat alan kişi türkiyede tek standartları zorlayan 1.6 sahibi olacak hemde herşeyiyle orjinal opel donanımına sahip :) bakalım satarsam zaten ilk önce sitede yayınlayacağım ilanı. gerçekten değerini bilen ve ne kadar emek harcandığını bilen bir arkadaşımız alsın diye.

Son düzenleme:

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bmw alınca bizi unutma ama :D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bakalım nasip daha tam karar vermedim.

matman43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu işi otoelektrikçiler de yapıyor. Tek bir sıkıntısı var, o da koltuk değişmesi gerektiğinde koltuğun soketleri uymuyor diye duymuştum.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu işi otoelektrikçiler de yapıyor. Tek bir sıkıntısı var, o da koltuk değişmesi gerektiğinde koltuğun soketleri uymuyor diye duymuştum.

koltuğu neden değiştireceksinki. ayrıca orjinal koltuk aldıktan sonra sıkıntı olamaz:) soketler modellerinde standart.