ahtabot hortum?

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben 1 sene önce , ahtabot hortum ile radyatörün bağlantı yerindeki orjinal kelepçeyi çıkarıp yerine tornavida ile sıkılan bildiğimiz ayarlı kelepçe takmıştım.çünkü her zaman orada bir sızıntı vardı.ben kelepçenin gevşediğini düşündüğümden,sızıntıyı gördükçe kelepçeyi tornavida sıkıyordum.
şu aralar bu bağlantı noktasından sürekli ve aşırı bir şekilde soğutma suyu sızmaya başladı.hergün 1 lt su ilave ediyordum.hatta bi ara hararet birden fırladı ve suyun bittiğini gördüm.ben de kelepçeyi söküp hortumu çıkardım.sanırım yanlış kelepçe kullandığımdan olacak ki, radyatörün giriş borusu, yuvarlak şeklini hafif kaybetmiş gibi.yani fazla sıktığım için boru hafif eğilmiş gibi.ve ben ne kadar sıksamda hem sızıntı devam edecek gibi, hem de bombelik artacak gibi.orjinal olan (kendinden sıkmalı) kelepçeyi taksam da boruyu tam kavramayacak
arkadaşlar sizce ben bu sorunu kendim çözebilir miyim? yarın sanayiye gitmeyi düşünüyorum.burası da gökçeada, ufak bi yer.düşüncesi olan, yazarsa sevinirim.iyi akşamlar..

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda corsa b ve aynı sorunu bende yaşadım.
Radyatörü yenisi ile değiştirmekten başka çaren yok. Çünkü agız kısmı eridigi için hiçbir şekilde hortum tutmuyor. Bana toplam maliyeti 150 TL .

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sanayide gördük ki, radyatörün ağız kısmında delik varmış.su oradan sızıyormuş.usta dedl ki değiştirmemiz lazım.orada sormak aklıma gelmedi ama delik tıkayıcı sıvılar var.ondan kullansam olur mu?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sanayide gördük ki, radyatörün ağız kısmında delik varmış.su oradan sızıyormuş.usta dedl ki değiştirmemiz lazım.orada sormak aklıma gelmedi ama delik tıkayıcı sıvılar var.ondan kullansam olur mu?
uzak dur...başını ağırtma.radyatörü değiştir

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzak dur...başını ağırtma.radyatörü değiştir
tamam selim abi.zaten siparişi verdim.ama ada burası.usta 1 tane .radyatörü nasıl değiştircek acaba. sökme-takma da dikkat edecğim püf noktalar var mı selim abi? araba klimasız ve usta dedi ki ön tamponu falan sökebiliriz dedi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tampon söküleceğini sanmıyorum...
3 hortum sökülecek,müşür soketi çekilecek,fan soketi çekilecek,üstde iki kanca veya ne ile tutturuluyorsa o sökülecek,yukarı çekilirken motora doğru yatırılarak yukarı çekilecek...bu kadar. Takılırkende yeni radyatöre müşür monta edilecek sırası ile fan hortum tamam

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gün önce radyatörü değiştirdim.hortumun bağlandığı boğaz kısmının 2 cm altında incecik bir çatlak varmış plastik kısımda.2 senedir oradan bi sızıntı vardı, ondanmış demek.
eskisi gm idi. yenisini 1. sınıf yan sanayi diye yazan behr marka taktım ama paketin üzerinde made in china yazıyor.internette gm bulamadım.inşallah ilerde sorun çıkartmaz.