Ağrı dağı zirve tırmanışım bitti

montani

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer düzgün bir şekilde aklimatize olduysanız (yüksekliğe uyum sağladıysanız), çok büyük bir rpoblem yaşamazsınız nefes alıp vermekte. Ancak, vücut, o irtifaya daha tam uyum sağlamamışken, yapılan en ufak işlerde dahi, nefes nefese kalabiliyorsunuz. Ben 4.200 metre kampında çadır kurarken, nefes nefese kaldığımı hatırlıyorum. Bazen en ufak işler dahi, insanı çok fazla yorabiliyor o yüksekliklerde.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
+ 40 sıcakların yaşandığı şu yaz döneminde dağda - 40 ları yaşamak gerçekten güzel burda ilçe merkezde şuanki hava sıcaklığı 26/28

Aslen sarıkamışlıyım ben,soğuk nedir bilirim de Ağrı Dağına çıkmak,üşenmemek biraz garip. :D

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zirvede nefs alıp vermek te zorlanma oluyormu?
cevap bir aşağıdaki alıntıda
Eğer düzgün bir şekilde aklimatize olduysanız (yüksekliğe uyum sağladıysanız), çok büyük bir rpoblem yaşamazsınız nefes alıp vermekte. Ancak, vücut, o irtifaya daha tam uyum sağlamamışken, yapılan en ufak işlerde dahi, nefes nefese kalabiliyorsunuz. Ben 4.200 metre kampında çadır kurarken, nefes nefese kaldığımı hatırlıyorum. Bazen en ufak işler dahi, insanı çok fazla yorabiliyor o yüksekliklerde.
ek olarak eğer solunum sisteminizde bir rahatsızlığınız yoksa en ufak bir sorun yaşamazsınız ben yaşadığım yer itibari ile azda olsa burdaki havaya alışkınınm tabi 5000 mtde alışkanlık felan kalmıyor ama zirvenin 40/50 mt aşagı indiğimizde sigaramı yakmıştım gruptaki tüm turistler makinaya sarıldı bu havada bile sigara içmek anca türklere özgü birşey olsa gerek diyerek baya bir gülüşmüştük (türke birşey olmaz hesabı )
Aslen sarıkamışlıyım ben,soğuk nedir bilirim de Ağrı Dağına çıkmak,üşenmemek biraz garip. :D
O dağın eteğinde yaşayıp zirve yapmamak çok daha garip olsa gerek ::)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Harika bir duygu, güzel bir aktivite.
Doğa sporlarına herzaman bayılmışımdır.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Harika bir duygu, güzel bir aktivite.
Doğa sporlarına herzaman bayılmışımdır.
Herkese tavsiye ederim hayatınızdaki tüm stresi atıyorsunuz sahile inip güneşten kızarmaktansa doğayla başbaşa ki adrenalini yüksek bir tatil tüm vücüda iyi geliyor denizden kumdan çok daha

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helal olsun bu yaz bende karstaydım ani harabelerini gezerken uzakta olsa agrı dagını gormustum korkunc bır manzara bulutlatları asıyor ve tepesi bembeyaz

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helal olsun bu yaz bende karstaydım ani harabelerini gezerken uzakta olsa agrı dagını gormustum korkunc bır manzara bulutlatları asıyor ve tepesi bembeyaz
Korkunç demiyelimde asi sert bir duruş daha güzel olur bulutlarla dansı onun heybetinden tepesinde ise kar biraz zor buz desek daha doğru olur ::)