Ağır kimasallarla ön cam temizliği

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Arabamın ön camına site otoparkının tavanından bir şeyler akmış. Tahminim çimento içeren bir sıvıydı, çünkü bu olaydan sonra araba en az 5 defa yıkanmasına (arada silecek temizleme ve yağmurlar da bonus) rağmen bu leke gitmedi. Çok belirgin değil ama özellikle gece yolculuğunda kamaşma yapıyor ve rahatsız ediyor. Ben de bunu temizlemek için bir fikir yürüttüm fakat aracın kaportası veya ön kaput altındaki plastik mazgallara vs. zarar vermekten korkuyorum. Elime lavabo fırçasını alıp, çamaşır suyu veya daha güçlü bir kireç sökücü ile lekenin üzerine uygulamak. Ama korkum, durularken akan kimyasallar arabanın boyasına veya içerlerde bir yerlerine zarar verir diye. Sizce denemeli miyim?

Teşekkürler.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ağır kimyasallara girişmeden önce sirke ile silmeyi denediniz mi?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tineri dene... sentetik tiner.. hem zarar vermez.. hemde etkili bir temizleyicidir.
ben kendi ön camımı tinerle sildim. bi sorun olmadı.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bektaş abi aynı zamanda o tiner bu kurumuş su lekelerinide cıkarıyor mu ?

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O kurumuş su lekeleri su lekesi değil zaten teknik olarak, suda çözünen pisliğin lekesi (kireç, toz, çimento vs.). Eğer çıkmıyorsa bendeki gibi çimento veya benzeri kalıcı bir kimyasal içeriyor demektir. Bakalım, bendeki leke giderse, sana da söylerim.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camdaki su lekeleri için sirke ile ya da limonsuyu ile ıslatılmış bezi sürün 1-2 dakika bekleyip durulayın arkadaşlar; çıkmamışsa ikinci uygulamada kesin çıkarıyor. Etkili olanı sirke. Bol kullanın bişey olmaz üzümsuyu nihayetinde. Kaportada bile kullandım sulandırıp biriken kireç varsa alır diye.