AFL gösterde ekranından kayboldu ve çalışmıyor

selim.kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkse merhaba, 2019 model opel astra J sedan 1.4T aracım var. Ekim 2019'da aldım. 2 ay kadar AFL sorunsuz çalışıyordu. Fakat sonra birden gösterge panelinden AFL işareti kayboldu ve AFL çalışmamaya başladı. Nedeni nedir acaba, benim yanılışlıkla kapamam gibi ibr durum söz konusu mu? Far ayarları otomatik modda. Ekranda Otomatik far sistemi devrede şeklinde uyarıda veriyor far ayarlarını otomatiğe alınca ama AFL işareti yok ve çalışmıyor. Teşekkürler, sağlıklı günler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kontak açınca sistem kontrol eder mara yapınca kaybolur asistan ekran da gözükür üstadım ama sanırım sende kontağı hazıra getirince hiç uyarı vermiyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Cosmo donanıma sahip aracımda bugüne kadar AFL işaretini hiç görmedim, ilk kontak açılışta kontrol sırasında ve arıza durumunda ekranda görünüyor diye hatırlıyorum sanki...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Cosmo donanıma sahip aracımda bugüne kadar AFL işaretini hiç görmedim, ilk kontak açılışta kontrol sırasında ve arıza durumunda ekranda görünüyor diye hatırlıyorum sanki...
Aynen üstadım sonrasında yanarsa arıza var demektir yine orta bilgi ekranındada arıza durumda afl servis diye uyarır sen aracı kullanıyorsun daha net verirsin üstad bilgi

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aynen Kaan hocam, bir keresinde sağ viraj dönüş lambası patlamıştı o zaman lamba yanıyordu aynı zamanda söylediğin gibi servis uyarısı veriyordu.

selim.kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, kontrol anında gösterge panelinde AFL çıkıyor, marş basınca gidiyor. Daha önce marş basınca da gösterge panelinde AFL yanıyordu. Gece giderken uzunlar otomatik açıp kapatıyordu. Daha sonra gösterge de gitti ve geceleri girerken de uzunlar otomatik yapmamaya başladı

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba, kontrol anında gösterge panelinde AFL çıkıyor, marş basınca gidiyor. Daha önce marş basınca da gösterge panelinde AFL yanıyordu. Gece giderken uzunlar otomatik açıp kapatıyordu. Daha sonra gösterge de gitti ve geceleri girerken de uzunlar otomatik yapmamaya başladı

Uzunları otomatik moda almak için sellektörü ileriye doğru iterseniz göstergede üzerinde A yazan uzun simgesi yanacaktır. Devre dışı bırakmak için 2 kere sellektör yapmanız yeterliydi diye hatırlıyorum. Otomatik uzun modu sürekli aktif değildir, siz kendiniz duruma göre aktiflersiniz...

selim.kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ileri itince uzunlar yanıyor sürekli ama otomatik far işareti gösterge panelinde yeşil olarak yanmıyor. Aracı ilk aldığımda otomatik far sistemi işareti sürekli gösterge panelinde yeşil olarak yanıyordu ve gece sürüşlerinde önce araç veya ışık yoksa uzunlar otomatik yapıyordu önüne araç çıkınca otomatik uzunları kapatıyordu. Hem bu işlemi yapmıyor hem de gösterge panelinden ikonu gitti

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Açıkcası çok şaşırdım, sizin bahsettiğiniz ayarlarla benimkiler farklı görünüyor. 2019 yılı itibariyle acaba AFL ayarlarında değişiklikmi yaptılar... Sport model aracı olan arkadaşlar yanıt vereceklerdir...

selim.kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, sport paket'e ilave elegance paket ile bunu verdiler çok iyi bir özellikti uzun yolda geceleri iyi oluyordu birden bire çalışmamaya başladı servise de bunun için gitmek istemiyorum korona virüsten dolayı