AFL Farlarda Otomatik Uzun Far sistemini Aktif Etme

ozkanc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cogu arkadasimizin aracinda mevcut oldugu halde bu ozelligi kullanmadigini dusunerekten konuyu acmak istedim.

Bilindigi uzere AFL far sisteminde farin yukseklik, uzaklik ve donuslerdeki destekleyici sistemin yani sira, bir de uzun farlari karsidan gelen arac varsa ve onde giden araci tespit ettigi zaman eger uzunlar yaniyorsa otomatik olarak normal moda gecip, bu araclarin gecisinden sonra tekrar uzun moda gecmesini sagliyor. bu da verdiginiz paranin karsiligini alacaginizi dusundugum bir nimet.

sistemi aktif etmek icin farlari auto ya alip sinyal kolunu 2 defa ileri dogru hareket ettirmeniz yeterli olacaktir. ekranda otomatik uzun farlarin aktif oldugu yazacak ve uzerinde A harfi olan bir yesil far isigi gosterge panelinde yanacaktir. Yanliz sistem devreye giriyor fakat uygulamaya 60 Km hizdan sonra uygulamaya basliyor. bu hizdan asagi dusunce otomatik olarak devre disi kaliyor. tam olarak devreden cikarmak icin yine sinyal kolunu kullanmaniz gerekiyor.

iyi surusler dilerim..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AFL Farlarda Otomatik Uzun Far sistemini Aktif Etme

arabanın en çok sevdiğim özelliklerinden biri  045thumbsup

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paylaşım için teşekkürler, tam da şuan aklımdaydı.

Bu özelliği geçenlerde Balıkesir den dönerken bir ara devreye alabilmiştim ve karanlık yollarda zorlanan gözlerime resmen ilaç gibi gelmişti.

Garlangufa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Faydali bir paylaşım olmuş teşekkürler. İki kez sellektör yapınca aktifleniyor bu sistem dimi doğru anladım ?

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garlangufa link' Alıntı:
Faydali bir paylaşım olmuş teşekkürler. İki kez sellektör yapınca aktifleniyor bu sistem dimi doğru anladım ?

Sellektörü ileri doğru yapacaksınız yani sellektörün aksi yönüne ileri doğru tabi farlarınızın açık konumda olduğuna dikkat edin.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende kullanıyorum bu özelliği.
Artı olarak devreye girmesi için 60 km üzeri ve yolda aydınlatma direklerinin olmaması lazım.
Yalnız standart yollarımız olmadığı için bazen Karşıdan geleni görmüyor. Mesela iki yol arasında demir bariyer varsa Karşıdan gelen aracın farlarınını bu bariyerler kestiği için bölünmüş yollarda geç devreye girebiliyor.