afl farda gecmeyen lekeler

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: afl farda gecmeyen lekeler

Bugün dikkatli baktım, benim sol gündüz farında da var ama sağda yok. Daha önce dikkat etmemişim demekki
Ancak benim farlar 4-5 önce değişmişti, farların hava alması ya da başka birşey olması söz konusu olamaz diye düşünüoyorum
Ledlerin özelliğinden içeride nem ve buğu oluşturup tozların içten far camına yapışmasıyla olmuş tahminimce

[img=800x600]http://img215.imageshack.us/img215/927/fotoraf0139i.jpg[/img]
[img=800x600]http://img846.imageshack.us/img846/250/fotoraf0138.jpg[/img]

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakan cok dıkkatlı bakınca bendede var sanırım tüm araçlarda var bu normal olsa gerek

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
hakan cok dıkkatlı bakınca bendede var sanırım tüm araçlarda var bu normal olsa gerek
dediğim gibi ledlerden dolayı ısınmaya başlayınca leke gibi görülüyor sanki
daha önce bakmıştım yoktu MErt'in dediği gibi sanki bazen gidiyor; farın içindeki sıcaklık
farkından kaynaklanıyor olabilir

ama iyicce dikkatli bakmayınca öyle belli olan birşey değil ki benim hiç dikkatimi çekmemişti şu ana kadar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Darbeye dayanıklı plastikten imal edilmiş far camlarında bu durumla karşılaşılabiliniyor arkadaşlar, benim önceki araçlarımdan Focus ta bu yüzden garantiden far değişimi yaptırmıştım.

charliealpha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar aynı sorun ben de de vardı 30 000 bakımında servis müdürüne tekrar gösterdim biraz fala gibi dedi ve yazışma yapalım olursa değiştirelim dedi farlarım değişti. değişimden sonra manuel far ayarlarını yaptılar 1-2 gün sonra da yola çıktım sanırım farların ayarlarını tam yapamadılar hemen hemen karşı şeritteki her araç selektör yaptı. şimdi içinde kuşku var tekrar düzgün bir şekilde ayar yapamazlarsa gitti AFL :(

Erm2323

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sadece afl'de değil bende sport var ve led farlarımda aynı lekeler mevcut arkadaşın led olmayan gündüz farlarında böyle bir durum söz konusu değil. demekki sadece ledlerde var bu sorun.

charliealpha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Farları değişimden sonra tekrar ayarlattım birşey merak ediyorum konu dışı olacak gerçi ama maruz görün. Servise tekrar gittiğimde farların ayarını biraz aşağı aldılar kafalarına göre yapmış oldular yani, bu farların standart ayarları yapılırken asıl yapılması gereken ayar acaba farklı mı? Ayar yaparken kullandıkları alet şu standart ayar yaparken kullanılan camlı alet farın önene getirip açısına baktıkları

Erm2323

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

charliealpha link' Alıntı:
Farları değişimden sonra tekrar ayarlattım birşey merak ediyorum konu dışı olacak gerçi ama maruz görün. Servise tekrar gittiğimde farların ayarını biraz aşağı aldılar kafalarına göre yapmış oldular yani, bu farların standart ayarları yapılırken asıl yapılması gereken ayar acaba farklı mı? Ayar yaparken kullandıkları alet şu standart ayar yaparken kullanılan camlı alet farın önene getirip açısına baktıkları

bazen ışığı duvara vurarak göz kararı ayarlıyorlar,ama stabil olan far ayarı o aynalı olan elet ile yapılıyor, en sağlıklısı bu aletle yapılan ayar oluyor.

H

hkncbn

Bilgi Girilmemiş

Ben aracımın 2. sahibiyim benden önceki sahibi farları garantiden değişmiş belkide aynı sebepten değişmiştir yalnız bende baktım benim farlarda da aynı lekeler mevcut çoğu araçta bu sorun varsa bana göre bu iş normal değil üretim hatasından olabilir.