AFL - Bi-Xenon ?

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AFL - Bi-Xenon ?

sukru52 link' Alıntı:
Bakın ben bir forum da mod sıfatının ne olduğunu cok iyi biliyorum , Emre bey mod olduğunu belirmemiş olabilir ancak mod olmak kolay değildir , burada yazarken ister belirtin ister belirtmeyin ne olursa olsun mod kimliğiniz on plandadir . Ben bana cevap veren kisinin üyelik durumuna bakıyorum ve konuştuğum kişide bir moderator ise olması gereken üslup maalese bu değildir . Normal bir üye çıkıp bana deseki iyi be kardeşim sende bir hareketli  far yapmıştım iyi ki , yada nesin ki epi topu deniz mühendisisin (gerci onu bile yanlis yazmis :) ama neyse ) iste derse olmaz , ki bu kişi saygı , seviyeden bahseden forum modu olursa yıkıcı etkisi olur kanaatindeyim . Eğer bende bu arkadasa aynı üslup ile yazsaydım , yada baska bir üye aynı sekilde yazsaydı çözüm farklı olurdu . Yani birisi çıkıp baska birinin aldığı araç icin herkes sizin gibi AmG ye binemiyor diye yazmamalı , eeee bakın oda cosmo ya binmiyormuş ne olacak essentia ya binenlerin hali derim demi :(

Olay bir afl den , kişisel mesajlara varmamalı , ben yapmıyorsam site yoneticisi hic yapmamalı . Sanırım anlatabilmisimdir . Ben Opel ile ilgili her şeyi severim , cok fazla aktif olamasam da her Opel etkinliği icinde olurum .
burda karışıklık olmuş onu size yazmadı eketen. o mesajı Deniz(sallierim) arkadaşımıza yazdı . yanlış anlaşılma var

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
burda karışıklık olmuş onu size yazmadı eketen. o mesajı Deniz(sallierim) arkadaşımıza yazdı . yanlış anlaşılma var

Vallahi bizim unvan Deniz Ulaştırma işletme mühendisi, okuduğumdan çıkarttığım bu ?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sukru52 link' Alıntı:
Vallahi bizim unvan Deniz Ulaştırma işletme mühendisi, okuduğumdan çıkarttığım bu ?

Eh denk gelmesinin bu kadarı. :)

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Eh denk gelmesinin bu kadarı. :)

Vallahi mesajin devamı da bana hitaben yapılınca , AMG vs olunca ilk cümleyi pek ayırt etme gayretine girmedim ... Unvanımıza bir sey dememiş demek ki :) neyse bir hakaret silindi :)

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sukru52 link' Alıntı:
Vallahi mesajin devamı da bana hitaben yapılınca , AMG vs olunca ilk cümleyi pek ayırt etme gayretine girmedim ... Unvanımıza bir sey dememiş demek ki :) neyse bir hakaret silindi :)
biraz sakin olalım, yersiz bir tesadüf olmuş mesaj size değil. Başından beri konuyu takip ediyorum. hatta sorduğum bir soru da var. kimseyi savunduğumdan değil ama para, zaman ve bilgi bu üçü olduktan sonra yapılmayacak şey yok. isterseniz aracı baştan bile yapabilirsiniz. fabrikasyon gibi olmuyor cümlesine de katılmıyorum malesef. zaten garanti bittikten sonrada yetkili servisin umrunda bile olmuyoruz.

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
biraz sakin olalım, yersiz bir tesadüf olmuş mesaj size değil. Başından beri konuyu takip ediyorum. hatta sorduğum bir soru da var. kimseyi savunduğumdan değil ama para, zaman ve bilgi bu üçü olduktan sonra yapılmayacak şey yok. isterseniz aracı baştan bile yapabilirsiniz. fabrikasyon gibi olmuyor cümlesine de katılmıyorum malesef. zaten garanti bittikten sonrada yetkili servisin umrunda bile olmuyoruz.

Bende aynı şeyi söylüyorum 2. Gün bugün . Bakın ,

1. Para
2. Zaman
3. Bilgi
4. Aletler, yazılımlar

Bunlar olsun ben size aracı sıfırdan toplarım. Yapılıyor mu sorusuna cevap verdik , yaparmısin sorusuna da cevap verdik , ama sanırım anlaşamıyoruz arkadasımız la :)

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamam abi yapılabilir ama ben yapmam en azından bir afl+ için çünkü maliyeti fazla arabayı sat cosmo al daha iyi. ayrıca bu 4 madde bende olsa zaten burda olmazdım :D

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim451 link' Alıntı:
Tamam abi yapılabilir ama ben yapmam en azından bir afl+ için çünkü maliyeti fazla arabayı sat cosmo al daha iyi. ayrıca bu 4 madde bende olsa zaten burda olmazdım :D

Aynı sekilde söylüyorum , arabanı seversen belki yapılır , ama alırken 3000 tl olan bir opsiyonu sonradan takmak icin asla 3000 tl nakitten fazla harcamam ...

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sukru52 link' Alıntı:
Aynı sekilde söylüyorum , arabanı seversen belki yapılır , ama alırken 3000 tl olan bir opsiyonu sonradan takmak icin asla 3000 tl nakitten fazla harcamam ...
045thumbsup

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn şükrü

Sizin mesleğinize, onurunuza hakareti nereden çıkardınız?

Size yalancı dediğim, ima ettiğim tek bir satır gösterirseniz memnun olurum.

Sizi hor görme konusu da yine aynı şekilde...

Sizi davet eden, arabası başka denildiği zaman araba önemli değil maksat muhabbet olsun diyen, her mesajda SN. diye hitap eden, yaptıklarınız işlemlere gıpta ettiğini söyleyen, bir şeyleri başarabilmenizden memnun olduğumu, olacağımı söyleyen BEN,  gelecek cevabı söyledim demi hahaha, geyik yapma bana, anlamadığın işlerde konuşma iması yapan SİZ.  şimdi ben sizi hor gören, hakaret eden, aşağılayan oldum öyle mi? Bravo sadece.

Arkadaşım sizin tarzınız her şeyi okumadan, okusa bile anlamak istediği kadarını anlayan, Karşısındakinin ben bunu bundan söylüyorum una değil sen bunu bundan söylemişsindir diye cımbızlayan, karşıt fikirlere tahammülü olmayan, iyi-kötü yaptıklarına herkesin secde etmesini bekleyen, eleştirilmeye zerre tahammülü olmayan bir tarz.

֖nce kendi kafanızda kurduklarınızdan sıyrılıp, karşıdaki ne diyor acaba diye bir düşünün.

Mod luğa gelince bunun yorumu size düşmez, buna layık gören arkadaş karar verir neyin ne olduğuna. Sonra dediğim gibi burada aracı olan, almak isteyen insanların belli bir kesimi orta gelirli insanlar. Burada bir konu işlendiği zaman sırf sizin pencerenizden, bakış açınızdan işlemeyeceğiz. Farklı pencereleri de açacağız. Ki aracında afl denen atla deveyi isteyen insan sırf sizin beklediğiniz pencereden bakıp nasılsa sonradan koyuluyor almayayım şimdi demesin. Farklı yaklaşım tarzını da görüp bilip kendi kararını ona göre versin. Bu bakış açısını sağlamak mod luğumdan önce insanlığımın söylediği bir şey. Bunu anlamak zorunda değilsiniz tabi.

Burada geliştirme takımı diye bir yapı var. Birazcık inceleme zahmetini gösterirseniz o yapının içindeki kardeşlerimize, abilerimize nasıl yaklaştığımız ortadadır. Ama o insanlar söz konusu çalışmalarını kendi araçlarında yapıp bize sunan kendisi riskleri alıp, belli bir tecrübe birikimini aktaran insanlar ve son derecede tevazu sahibiler. Onları da gıpta ve hayranlıkla izlemekte, yeni bir konu açsalar diye beklemekteyiz. Ve bu insanlar bir maddi kazanç bekliyorsa açıkça söyleyen, satış yapabilirmiyim diyen, ya da hiçbir karşılık beklemeden herkese yardımcı olan insanlar.

Siz yapmadığınız,  ve kendi ifadenizle yapmayacağınızı belirttiğiniz, üç beş kişi hariç elimi sürmem dediğiniz bir şey için bunu merak eden insanlara evet yapılır, ben yaparım diyorsunuz. Ve o insanlar sizin umurunuzda olmayan bir çalışmanın peşine sırf siz söylediniz diye düşecek.  Kimlerin elinde kalacak belli değil. İşte bizim asıl derdimiz bu. Bunu da anlamamakta özgürsünüz.  Saygılar...