Adanada dolu yağmuru

ALPER01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aramızda Adanada oturanlar çarşamba sabahı yağan doluya şahit olmuştur.Ben tam o yağış esnasında arabamla yağışın altında kaldım.Mecburen dolu tanelerinin arabamda yaptığı hasarı izlemek ve dinlemek zorunda kaldım.Keşke hiç hareket etmeseydim veya bir köprü altında dursaydım.Neyse,yağıştan sonra kaportayı iyice incelemim.Minik minik izler farkettim.acaba bu izler arabayı yıkatınca geçermi.Yoksa komple pasta cilamı yaptırmak gerekir.Fotoğraf eklemiyorum çünkü fotoğrafta izlerin net görüleceğini zannetmiyorum.Bide bunu kaskodan yaptırabilirmiyizacaba?

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izler çok değilse pasta cila ile geçer sanırım. ama önce bi güzel yıka arabayı. belkide su izidir. yıkamdan sonra geçmezse ince pasta kullanarak izlerden kurtulabilirsin.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim kasko dogal felaketlerden olan hasari karsiliyor...sigortana danis ve mümkünse o darbeleri boya yapmadan cikarabilen bir kaliteli usta bul...
gecmis olsun...

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adanalı arkadaşlar tabi daha iyi bilirlerde 4 yıl kaldım orada çakmakta, baraj yolunda az mı gezdim ,hiç dolu yağdığını görmedim hep yağmur yağardı :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben almanyadan bilirim her sene baharda ceviz büyüklügünde yagar bagzen arabalar hasat olur..sigorta karsiliyor..
Hagel3.jpg

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
selim abi dolu değil mübarek meteor yağmuru :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahmut kardessim...almanyada her baharda havalar isininca ani sogukluk basitirnca felaket olur..bu daha cok bayern ve badenwürttemberg eyaletini vurur...ve ceviz büyüklügünde dolu yagar camlar kirilir kiremitler parcalanir..arabalarin ön camlari kirilir düsün....evet sanki meteor yagmuru :D

ALPER01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.Arabayı iyice bi yıkatayım geçmezse artık kaskoyla irtibata geçeçeğim.Oda olmadı pasta cila yapan yerler var.Hiç olmadı elime cilayı alır ben cilalarım.Zaten boya koruma yaptırmaya niyetim vardı.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 senesinde babamın(yani bizim) reno12 si ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı altında kalmıştı.Kaput tavan ve bagaj kapagı komple resimdeki araba gibi olmuştu.