Active Select Şanzıman Hakkında

cellini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. bildiğiniz üzere yeni astralarda 6 ileri OTOMATİK VİTESLERDE active seleck sanzuman var.
1 VİTES ağır 5 le 6 arası uzun SİZCE 5 ileri active seleck, YAZILIMLA yapılması mümkünmü,ve bu ağırlık ve uzunluk sorununa çare olurma bilgi paylaştıkça güzeldir .
herkese tesekkürler.

2011 MODEL ACTİVE SELECK ASTRA J SPORT

cellini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Active seleck sanjıman

okadar kötü değil ama tabi bir dsg hiç değil daha iyi olabilir yazılımla da olsa hayırlısı...........

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cellini link' Alıntı:
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. bildiğiniz üzere yeni astralarda 6 ileri OTOMATİK VİTESLERDE active seleck sanjıman var.
1 VİTES ağır 5 le 6 arası uzun SİZCE 5 ileri active seleck, YAZILIMLA yapılması mümkünmü,ve bu ağırlık ve uzunluk sorununa çare olurma bilgi paylaştıkça güzeldir .
herkese tesekkürler.

2011 MODEL ACTİVE SELECK ASTRA J SPORT

Yazılımla böyle birşeyin yapılması mümkün değil. Sonuçta şanzıman'da 6 adet fiziksel vites ve aralığı var. Ama daha iyi bir yazılımla viteslerin daha verimli kullanılması sağlanabilir. Ama bu ahım şahım bir fark yaratmaz, sonuçta iş fiziksel şanzımanda bitiyor. Zaten bu iş üstünde çalışan bir sürü mühendis vardır Opel'de, piyasaya çıkmadan yüzbinlerce km. test aşaması var. Yapılacak birşey varsa bu aşamada yaparlardı zaten. Bence mevcut durumdan zevk almaya bakın  greatt . Mesela ben 1. viteste sanki elfreni çekikmiş gibi homurdanarak kalkışa alıştım, duymuyorum artık :)

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada bu Opel'deki active select şanzıman sistemi bizim bildiğimiz klasik tork konvertörlü şanzımanın manuel değişim olanağı veren versiyonu değil mi? Normalde bu şanzımanlar 4 ileri vitesli olur. Bunda 6 ileri olduğu için emin olamadım ondan soruyorum.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

evet klasik tarz şanzıman yanlız vw dsg si iyi olabilir ama çift kavramalı yani otomatikleştirilmiş debriyajı robotik kol idare ediyor ileride debriyaj sorunu çıkarmaya müsait ben klasik otomatikten yanayım en garantilisi

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
evet klasik tarz şanzıman yanlız vw dsg si iyi olabilir ama çift kavramalı yani otomatikleştirilmiş debriyajı robotik kol idare ediyor ileride debriyaj sorunu çıkarmaya müsait ben klasik otomatikten yanayım en garantilisi
Ama klasik otomatik şanzıman da çok yakıyor ve performans kaybı yaşatıyor. Yine en iyisi manuel'e devam.  :D

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Active seleck sanzuman

benim araçta otomatik şanzuman aracı alalı 7 ay oldu son 3-4 aydırda sanırım bir problem yaşıyorum. sıkışık trafikte giderken aracın motorunda bişey devreye giriyor (fan veya aracı 1.vitese hazırlama olabilir)arabayı stop edecekmiş gibi oluyor 1-2 saniye sürüyor yani devir biranda düşüp kalkıyor. benim gibi otomatik şanzıman kullanan arkadaşlarda aynı sorunu yaşıyormu merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler

Saygılar.

Hellboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Active Select Şanzıman Hakkında

hüseyintekin link' Alıntı:
benim araçta otomatik şanzuman aracı alalı 7 ay oldu son 3-4 aydırda sanırım bir problem yaşıyorum. sıkışık trafikte giderken aracın motorunda bişey devreye giriyor (fan veya aracı 1.vitese hazırlama olabilir)arabayı stop edecekmiş gibi oluyor 1-2 saniye sürüyor yani devir biranda düşüp kalkıyor. benim gibi otomatik şanzıman kullanan arkadaşlarda aynı sorunu yaşıyormu merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler

Saygılar.

Sn. hüseyintekin,

Benim de aracım ActiveSelect şanzuman ama bahsettiğiniz durumu hiç yaşamadım. Bir an önce servise göstermeniz faydalı olacaktır.

Genel kanı aksine ben ActiveSelect şanzumanın çok hantal olduğunu düşünmüyorum. Hergün kullandığım şirket aracım 2010 VW Polo 1.4 Dsg. Tabiki çift kavrama sebebiyle tepki süresi Astra'dan daha düşük ancak ben iki araç arasında vites geçişlerinde çok büyük bir fark göremiyorum. Konfor ve sürüş zevki olarak VW Polo tabiki mukayese dahi edilemez Astrayla.

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn: Hellboy,
bilgilendirme için çok teşekkür ederim ancak wv passat araçta dsg şanzumanı denedim uzun yolda geçişler çok hızlı ve sarsıntısız. herneyse ben şanzumandan memnunum ama aracı deviriyle oynaması hoşuma gitmedi belkide benzindendir bilmiyorum 95 oktan kullanıyorum. 15000 bakımında servise gittiğimde ileteceğim artık.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende a.s kullanıyorum ama bi şikayetim yok çok şükür şeytan kulağına kurşun :) dsg daha seri evet ama uzun vadede bende as dsg den daha sağlıklı as de uyuz olduğum 2 sey var birisi araç yolda giderken genelde bayır yukarı durumlarda bazen aniden bi irkiliyor ilk yaptığında korktum ama sonradan alışmaya başladım diğeri ise ilk 2 viteste sarsıntı var gerçi kalkış hızına bağlı bi durum ama işte elde değil.