Açılmayan Depo Kapağı

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Cumartesi günü kapıları kilitleyince aşina olmadığın bir ses duydum :) baktım, ses depo kapağından geliyor. Mekanik bir sürtme sesi geliyor ( motor çalışıyor ama dili çekmiyor) depo kapağını açmaya çalıştım, açılmadı.
Bagaj içinden döşemeyi söktüm, motora ulaşayım diye maalesef komple kapalı, sonradan netten aradım (boşa uğraşmışım) davulumbazdan ulaşılıyormuş. Kaportacı arkadaşlara ulaştım, abi servise git özel bir sorun dediler. Servise gittim, kronik bir sorunmuş, 5 dk da açılır hale getirdiler, ama kilitlenmiyor.Parça ve montaj 300 TL ye anlaştık, parça bekliyoruz. (Motor değişecek)
Lafı fazla uzattık, benzer sorun yaşayan arkadaşlar; döşemeyi boşa sökmeyin :) davulumbaza 300TL sıkışıyor.

• Beğen
Tepkiler: smihci ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
GEçmiş olsun hocam, bazen bize böyle küçük süprizler yapabiliyor araçlarımız :)

• Beğen
Tepkiler: qokhan1

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Benim de depo kilit motoru bozulmuş garantiden değişmişti. Değişimden sonra dikkatimi çeker oldu bu kapak kapanma olayı. Resimde işaretlediğim içteki yuvarlak kapağı (kapak petrolde unutulmasın diye konulduğunu düşündüğüm) dış depo kapağına bağlayan bağlantı elemanının bazen katlandığını ve dış depo kapağını zorladığını gördüm. Hatta dış kapağın kapanmadığını da tespit ettim bir kaç kere. Sonunda o bağlantı elemanını kesip attım kurtuldum bu dertten.

1.jpg

• Beğen
Tepkiler: smihci ve qokhan1

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aslında motor bozulmuyor motorun içinde bir dişli var o kırılıyor oda hatchbak halat yüzünden kırılıyor bazen halat yağsız kalıyor ve zorlayınca kırıyor dişliyi

• Beğen
Tepkiler: qokhan1

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aslında motor bozulmuyor motorun içinde bir dişli var o kırılıyor oda hatchbak halat yüzünden kırılıyor bazen halat yağsız kalıyor ve zorlayınca kırıyor dişliyi
Evet dediğim gibi motor çalışıyor ama kilit vazifesi gören dili çekemiyor. Aradılar, gelin diye, parça 24 saat olmadan geldi.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen çalışır ama ucunda dişli var o kırılmıştır

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
123.jpg

Değişen parça bu, nette 200 TL civarında, işçilikle 300 TL verdim servise.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gecen gün benzinlik de kapak açılmadı. Öncesinde araç içeriden kapılar kilitliydi. Ama inerken bunu düşünüp kilidi açmıştım. Epey uğraştık. En son 5-10 defa uzaktan kumanda ile kapıları açtım kapattım ve kapak kilidi açıldı. Sonraki akaryakıt alışımda da oldu ama bir kaç kez aç kapada bıraktı. Araç daha yeni yanlış yaptığım bişey mi var. Olmadı servise gideceğim.