Acilll ASTRA G Kompresör :(((

welldron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimayı açtığında kompresör kayışa yük bindirir bu normal. ayrıca çalışan fanlar yüzünden dinamoda kayışa yük bindirir. klima kompresör basıncı opcom veya tech 2 ile bakılabilir. .çok yüksekse klima sistemi ile ilgili soruın vardır.
gergi yeni sayılır demişsiniz orjinal değilse yapabilir...
klima kompresör rulmanı ilk çalışma anında zorluyor olabilir. gerçi uğultu yapar rulman sorunlu olsa. klimacıya bir gösterin derim.

Gittiğim Klimacı/Elektrikçi servisimin klimacası dün akşamüzeri konuşmaya gittiğimizde bunların tamiri olmaz yenisini alalım dedi. Direttim bir sorunu yok buz gibi soğutuyor diye o zaman tamirini yapanlara verelim bunu çıkma-revizyon görmüş olanlardan alalım dedi. Açıkçası ben ona da yanaşmak istemiyorum elimde olanı tamir etmek istiyorum çünkü basit bir sorun olduğuna eminim. Üzerinde yağ birikintisi var kompresörün. Motorun attığı yağ kompresör içerisine kaçmış olabilir mi?

welldron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimayı açtığında kompresör kayışa yük bindirir bu normal. ayrıca çalışan fanlar yüzünden dinamoda kayışa yük bindirir. klima kompresör basıncı opcom veya tech 2 ile bakılabilir. .çok yüksekse klima sistemi ile ilgili soruın vardır.
gergi yeni sayılır demişsiniz orjinal değilse yapabilir...
klima kompresör rulmanı ilk çalışma anında zorluyor olabilir. gerçi uğultu yapar rulman sorunlu olsa. klimacıya bir gösterin derim.

gergi orjinal değil ama söküp baktık ona da gayet iyi çalışıyor. Gerginin oluşturduğu ses daha çok metal sürtme sesi oluyor (Daha önceki tecrübelerimden) ama araçta sadece kayış ciyaklaması var. Az önce yine test ettim klima kapalıyken sorunsuz araç. Klimayı açıp direksiyona yük bindirmeye başlayınca motor sıcak da olsa kısık kısık ciyaklıyor kayış.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayıs hangi zamanda ötüyorsa ?? kayısın üzerine dönerken temiz sıcak su dök eger ses kesilirse kayıs gergisinde proplem var kayısta proplem var sonucu cıkarılabilir!!
Bir süre sonra ses kesildiğine göre !!
Isınan lastik malzemenin tutunması güclenir!!
Isınan rulman ve benzeri malzemeler ise ısındıkca daha fazla sarar!!

Sogukken yapıyor lastik kayıs tutunamıyor ısındıkca tutunuyor ses kesiyor gergi zayıf..
Eger kayısı kasan zorlayan bir metal parca olsaydı ısındıkca dahada zorlayacak ve ses artacaktı

saygılar

welldron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayıs hangi zamanda ötüyorsa ?? kayısın üzerine dönerken temiz sıcak su dök eger ses kesilirse kayıs gergisinde proplem var kayısta proplem var sonucu cıkarılabilir!!
Bir süre sonra ses kesildiğine göre !!
Isınan lastik malzemenin tutunması güclenir!!
Isınan rulman ve benzeri malzemeler ise ısındıkca daha fazla sarar!!

Sogukken yapıyor lastik kayıs tutunamıyor ısındıkca tutunuyor ses kesiyor gergi zayıf..
Eger kayısı kasan zorlayan bir metal parca olsaydı ısındıkca dahada zorlayacak ve ses artacaktı

saygılar

yani kompresörü elletmeden başka servise gergiyi tekrar kontrol ettireyim?

welldron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun klima kasnağında.. kasnağı değiştir...
Örnek vectra B kasnağı...
unutmadan o elektrikçiye de bir daha gitme...
http://urun.n11.com/isitma-sogutma-...gclid=CO_Lltepu84CFcsV0wod5voDiA&gclsrc=aw.ds

klima kasnağı geçen sene değişti o da yeni. Bugün farklı bir servise gittim ve sorun v kayışının gergisiymiş diğer servisin sağlam dediği gergiyi başka servis ölmüş bu deyip değiştirdi ve şu an tık ses yok. :rakir: Mutlaka ama mutlaka aracınızı bir yere yaptırmadan önce en az 2 yere sorun.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima kasnağı geçen sene değişti o da yeni. Bugün farklı bir servise gittim ve sorun v kayışının gergisiymiş diğer servisin sağlam dediği gergiyi başka servis ölmüş bu deyip değiştirdi ve şu an tık ses yok. :rakir: Mutlaka ama mutlaka aracınızı bir yere yaptırmadan önce en az 2 yere sorun.
Benimde gergi degisecek o zaman 87 bin km oldu :/ 120 bine kadar dayanmayacak sanirim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi