acill vectra arıza lambası

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım vectra 2001 1.6 lpg li sorunum ise ortadaki motor elektroniği lambasının yanması ve bu esnada motorun kapanması.3 defa ardarda yaptı ve motor yükteyken zorlanınca yapıyor düşükl devirde 2000 devri geçmeden kullanınca yapmıyor fakat rölantide çalıştırınca 6000-7000 devre kadar sorunsuz gaz yiyor.lamba yandığında çalıştırınca rölantisi çok düşük çalışıyor bi müddet sonra rölanti de düzeliyor.en yakın servis 170km uzaklıkta yani arıza tespit cihazına bağlamak için.20.000km önce gm mareka bobin taktım bujilerini de gm olarak değiştirmiştim sizce sorun ne olabilir

mustyy1616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım vectra 2001 1.6 lpg li sorunum ise ortadaki motor elektroniği lambasının yanması ve bu esnada motorun kapanması.3 defa ardarda yaptı ve motor yükteyken zorlanınca yapıyor düşükl devirde 2000 devri geçmeden kullanınca yapmıyor fakat rölantide çalıştırınca 6000-7000 devre kadar sorunsuz gaz yiyor.lamba yandığında çalıştırınca rölantisi çok düşük çalışıyor bi müddet sonra rölanti de düzeliyor.en yakın servis 170km uzaklıkta yani arıza tespit cihazına bağlamak için.20.000km önce gm mareka bobin taktım bujilerini de gm olarak değiştirmiştim sizce sorun ne olabilir
büyük ihtimalle hava debimetresidir abi senin sorunun ona bi bakmak lazım

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw arkadaşlar yokmu başka yorumu olan bu araba seyir halinde iken motor biraz yükteyken düz yolda yekten neden stop eder arıza ışığını yakarak

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar teşekkür ederim sorunumu bulduk başka arkadaşlara yardımcı olması bakımından.bujileri takım halinde değiştirdik egr valfi ,boğaz kelebeği temizliği yapıldı ve sorun düzeldi şu an için bi problem yok