acilen yardıma ihtiyacım var

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracımda bir haftadır saga yada sola dönerken ses geliyordu... bugünde yine arabayla giderken ses daha da fazlaladı bunun sonucunda arabayı sağa çekip indim baktım birsey varmı yada anlarsam bakayım diye ama durduktan sonra arabayı bir daha oldugu yerden kaldıramadım bence arabam aks kesti yada benim bilmedigim birsey olabilirmi bu işlerden fazla anlamam da... yardımcı olursanız sevinirim... araba durduktan sonra debriyajdan ayagımı cektim catırdamalı bir ses geldi ve araba yerinden hiç kıpırdamadı... bu arıza yı gidermek için ne parca alacagım eger sorun aks kesmesiyse yeni parcayı kaca alırım ve nerde uygun fiyata bulabilirim .... yardımlarınız için simdiden cok ama cok tesekkür ediyorum...

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu konuda beni kimse bilgilendirmeyecekmi acilen öğrenmem lazım?????

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç akis kesmis hangı tarafı kestıgını bılıyormusun? sag akıs 2 parça halınde olur 25000 lerde. senın yapacagın pek bırsey yok sanayıye gıdecek yada oldugu yerde akıs değiecek

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğin bilgilerden dolayı cok cok tesekkür ediyorum ustam herhalde sol taraf akis kesti cünkü o taraftan geliyordu ses... birde ne kadara mal olur tahminen bu işlem benim için...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğin bilgilerden dolayı cok cok tesekkür ediyorum ustam herhalde sol taraf akis kesti cünkü o taraftan geliyordu ses... birde ne kadara mal olur tahminen bu işlem benim için...
2.5 akis kafası farklı olabılır 2000 le aynıysa fazla tutmaz 100 ytl gıbıydı hatırladıgım kadarıyla pıyasada yan sanayı akis kafası çok var fıyatlar değişebilir

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam işçiliği zor mu ve uzun sürer mi illa servise gitmem gerekirmi yoksa sanayide arabamın ustası da yapabilirmi???

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam işçiliği zor mu ve uzun sürer mi illa servise gitmem gerekirmi yoksa sanayide arabamın ustası da yapabilirmi???
arabanın ustası halleder. abs flan yanmadı demı sensöru felanda kırabılır veya foryayıda bozabılır usta halleder.

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiçbir ışık yanmadı... ben bu işlerden fazla anlamam işte anlattığım sekilde arabanın durumu calısıyor ama hareket etmiyor... herhalde akis kesmiştir dedim baska birsey olamaz düsündügüm kadarıyla.. söyle sorayım yada baska birsey olma ihtimali varmı???

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiçbir ışık yanmadı... ben bu işlerden fazla anlamam işte anlattığım sekilde arabanın durumu calısıyor ama hareket etmiyor... herhalde akis kesmiştir dedim baska birsey olamaz düsündügüm kadarıyla.. söyle sorayım yada baska birsey olma ihtimali varmı???
dıreskıyonu tam dönderdıgınde kuturdu gelıyordu demı bundan önce zaten akıslerınız boşlukluymuş. sımdıde kafadan kırmısdır akisi. dıkkatlı ol ve şöyle yap. aracın el frenını ıyıce cek. ve yavas yavas kalkıs yap kutur kutur sesler gelecek o sırda bırısı aracın onunden degıl yan tarafından baksın. akisin birisi boşa dönuyordur o akıs sıyırmıs demektır.

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıreskıyonu tam dönderdıgınde kuturdu gelıyordu demı bundan önce zaten akıslerınız boşlukluymuş. sımdıde kafadan kırmısdır akisi. dıkkatlı ol ve şöyle yap. aracın el frenını ıyıce cek. ve yavas yavas kalkıs yap kutur kutur sesler gelecek o sırda bırısı aracın onunden degıl yan tarafından baksın. akisin birisi boşa dönuyordur o akıs sıyırmıs demektır.
evet direksiyonu dönderdigimde kütürdü vardı dün aksam daha da fazlalastı bu kütürdü daha önce tek tarafa döneerken ses geliyordu dün aksam iki tarafada dönerken ses gelmeye basladı ondan sonra bi bakayım diye durdum ve aracı bir daha yerinden kaldıramadım bi kac kere denedim debriyajdan ayagımı cektigimde sanki bi dişli sıyırıyormus gibi yani diş atlıyormus gibi ses geliyordu bende daha fazla aracı zorlamamak için hemen stop ettim oldugu yerde bıraktım birazdan ustayı arayacagım aracın yanına götürecegim... simdi arabayı sanayiye götürmek için bi kurtarıcı mı cagırayım yoksa baska bi aracla cekip götürsem zarar olurmu????