acil yardımmmmm. fan 3 seviye düşük ikazı ve beyin sorunu

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asrta g aracım bir kaç aydır fan 3 seviyesi düşük ikazı veriyor. bugün ustaya götürdüm. kaputu açmadan "beyin arızası var. yapılmazsa araba gaz yemez" dedi. bu arada van'da görev yapıyorum ve burada ustalık pek yok. 2 hafta sonra ankaraya gideceğim ve iyi bir ustam var aracı gösterecek. sormak istediğim şu;

1. bildiğim kadarıyla fan roleleri akünün yanında üç tane. hal böyleyken ve araç role arızası vermişken nasıl beyin arızası teşhisi koymuştur usta.

2. bu arıza kodu (fan 3 roles seviye düşük) sonucunda araç gazı keser mi? ankaraya kadar 1200 km. gidebilir miyim araçla.

ilginiz için şimdiden teşekkürler

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Usta tecrübesine göre konuşmuş. Önce kontrol etse emin olunurdu. Yola çıkabilirsiniz, aracı sıkıştırmayın, klima açık gelecekseniz, hararete arada bakın yeterli.

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta tecrübesine göre konuşmuş. Önce kontrol etse emin olunurdu. Yola çıkabilirsiniz, aracı sıkıştırmayın, klima açık gelecekseniz, hararete arada bakın yeterli.

klİma aÇikken aracin hararetİnİn yÜkselme İhtİmalİ daha fazla anlaŞilan. Fazla devİr yapmadan geleceĞİz artik. TeŞekkÜrler

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan rolesİ sevİye dÜŞÜklÜĞÜ aracin gaz yememesİne sebep olur mu arkadaŞlar?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın dediği doğru fan rolesi tettiklemeyi beyinden alıyor,arıza code *p1483 fan role devresi 3 düşük/açık devre *diyorsa beyin arızalıdır .

not: gaz yememezlik yapmaz

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın dediği doğru fan rolesi tettiklemeyi beyinden alıyor,arıza code *p1483 fan role devresi 3 düşük/açık devre *diyorsa beyin arızalıdır .

not: gaz yememezlik yapmaz

araç önce p 1482 2. role seviye ikazı verdi. bunun üzerine usta akünün yanındaki 3 rolenin yerlerini değiştirdi. araç daha sonra p 1483 kodu verdi. ben de böyle olunca beyinden değil roleden diye sevinmiştim. inşallah beyinden değil de bir temassızlık veya oksitlenmedendir diye ümit ediyorum hala. bu şekilde 1200 km. yol yapmam gerekiyor. bulunduğum yerde usta yok.

sizce arıza nedendir ve 1200 km. gidebilir miyim ve neye dikkat edeyim giderken

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım beyinde arıza vardı yakıt pompasından tetikleme almışlardı sanırım. senınkınıde fan rolesınden alma ihtımalı olabilir.

not ilk çalıştığında gaz yememe vardı.

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım beyinde arıza vardı yakıt pompasından tetikleme almışlardı sanırım. senınkınıde fan rolesınden alma ihtımalı olabilir.

not ilk çalıştığında gaz yememe vardı.

ilginiz için teşekkürler. ilk çalıştırdığımda veya daha sonrasında gaz yememe sorunu yok. yakıt pompasından tetikleme almak ne demek anlayamadım.