Acil yardim....!!!!!

osetay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2004 corsa c 1.2 easytronic park edildikten kisa sure sonra tekrar calismadi....ekran "F" gosterdi ancak surekli degil....hangi vitese atiyorsan gosteriyor ancak N de calismiyor....kontagi actigimda vitesden tikirti sesleri geliyor kisa bir sure.....sanirim vitesi algilamiyor yada vitesi istenilen konuma atamiyor....oldugu yerde biraktim simdilik....yarina belki duzelir diye dusundum.....duzelmez ise servise cekmekten baska yapabilecegim bir sey varmi? yardim icin simdiden tesekkurler...:help:

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balatası bittiğinde genelde veriyor o hatayı... şanzuman hatası olması lazım F'in...

osetay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ay kadar once servis baski-balata icin orta durumda demisti....arac 66000 km de....kalkista yada cekiste sorun cikarmadi ve aniden oldu....easytronic beyninden olabilirmi aceba?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ay kadar once servis baski-balata icin orta durumda demisti....arac 66000 km de....kalkista yada cekiste sorun cikarmadi ve aniden oldu....easytronic beyninden olabilirmi aceba?
o da olabilir tabi... şanzuman hatası sonuçta... ama beyin sorununun daha masraflı olacağını düşünüyorum... 66bine kadar hiç değişmediyse baskı balata ve şehir içinde kullanıyorsanız arabayı baskı balata bitmiş de olabilir...

osetay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler Can kardesim.....insallah beyin degildir....baski-balata ile kurtarirsak iyidir....araci alali 1 ay kadar oldu....oto mekaniginden anlarim ama corsa yi hic tanimiyorum....mars motoruda sabah ilk calistirmalarda ses yapiyordu....sokulup temizlendi servis bakiminda ama devam ediyordu hala sesi...o da soruna katkida bulunmus olabilir diye dusunuyorum....

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites mekanizmasının kömürlerinden kaynaklanıyor olabilir
vites mekanizmasında neresinde kömürler var? ben çıkartamadım nereyi sölemek istediğinizi...

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2004 corsa c 1.2 easytronic park edildikten kisa sure sonra tekrar calismadi....ekran "F" gosterdi ancak surekli degil....hangi vitese atiyorsan gosteriyor ancak N de calismiyor....kontagi actigimda vitesden tikirti sesleri geliyor kisa bir sure.....sanirim vitesi algilamiyor yada vitesi istenilen konuma atamiyor....oldugu yerde biraktim simdilik....yarina belki duzelir diye dusundum.....duzelmez ise servise cekmekten baska yapabilecegim bir sey varmi? yardim icin simdiden tesekkurler...:help:

Aynı arıza 3 yıl once bende de oldu beyin arızası. orj.parca çok pahalı ancak TAM YERİNDESİN Tokat / Niksar'da bir usta var ona gönderdim ( özel servisim gönderdi ) 1.900,- tl lik prca 500,- TL. ye yapıldı 3 yıldır kullanıyorum eger istersen Antalya OPAY opel'den hüsyin bey ile irtibat kur ana yardımcı olsun. Diğer bir şey de aracın arka fren lambalarına bak onlar da patlak olursa aynı arızayı veriyor. inanmazsan yarın servisten elemanlar geldiğine takip et onlar da önce fren lambalarını kontrol edeekler. sana kolay gelsin yeni beyin fiyatı serviste yanılmıyorsam 2.900,- TL idi

osetay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler MTT kardesim....bu forumlar cok yardimci oluyor bizlere gercekten....tecrubeleri ve bilgileri paylasmanin en efektif yolu bu galiba....opelim.net yoneticilerine ve bolum sorumlularinada cok tesekkur ederim.....kullanisli ve adeta yasayan bir site kurmuslar.....ellerine saglik....

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda easytronik yada F arızası diye aratırsanız bolca konu, bilgi vardır.

Akünün zayıf olması ve kömür olayı aklımda kalmış konulardan.