acil yardım

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Engelli aracı almayı düşünüyoruz ,fakat biz normal biniciyiz plaka normale döncek yani araç 5 senesini doldurmus,satışta herhangi masrafı çıkacakmı bazıları ötv,kdv ödeyeceksin diyenler var bu konuda bilgisi olan var mı ..Acil ona göre 1-2 saat içinde yola çıkılacak..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlasıldı konu hakkında bilgi sahibi olan yok ..Kapatılabilir..

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
5 senesini doldurmuş engelli araçları satın alınabilir.Ötv'nin ödenmemesi lazım, ancak malesef bu işlemleri ülkemizde bilen çok az

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alacağım arac 2001 yılında acentadan sıfır alınmıstır.Sahibinin söylediği, zamanında ötv olmadığı için muaf olduğu ödeme yapmayacağına yönelik..Eğer bilgi kesin ise arac alımı için istanbula gidilecek..

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Evet kesin, alabilirsin ancak benim yasadıgım problemi örnek vermek isterim sana.İşlemleri bilemeyen kişilerle çalışınca problemler cıkabiliyor.BEn eski renault megane'ımı antalyada satamadım çünkü herkes satın alan kişinin vergi odemesi gerektigini soyledi.Ben ısrarla hayır dedim ancak işlemleri bilmemelerinden dolayı cesaret edemediler.Kalkıp ankara'ya gittim ve orada elden sattım, hiçbir problem de cıkmadı.İşlemleri bilmeyen birine denk gelirsen benzeri birsey olusabilir.onun dısında sadece ruhsatı yenilemen gerekiyor