Acil Yardım?

marslan78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birkaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle arabayla ilgili başıma gelen sorunu anlatayım.

Aracım herhangi bir vites değiştirdikten sonraki hız artışlarında zor hızlanıyordu. Ben sorunun motorla ilgili olduğundan şüphelenip ay sonunda bir carbon clean olayına girmeyi düşünüyordum. Fakat c.tesi günü akşam ön paneldeki akü ikaz lambası araç rolanti halindeyken tam olarak değilde hafifçe yanıp sönüyordu.

Bugün ise az önce aracımla biryere giderken akü lambası ile birlikte abs lambası da ara ara yanıp sönmeye başladı. Aracımın teybi kesinti yaptı iki kere ve birinci viteste veya ikinci vitese geçtikten sonrada hızlanırken kesik kesik gaz yiyor araba. şimdi ise aracı stop ettikten sonra çalışmadı.

Sorularım :
1- Problem akü ile alakalımıdır yoksa elektrik dağıtımında yani alternatörde mi bir problem vardır?

2- Yazımın başında da belirttiğim gibi araç vites geçişlerinden sonra hızlanırken problem yaşıyordu. Bu olayda akü, alternatör vs... ile alakalımıdır?

marslan78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı vurdurarak çalıştırıp zorla da olsa otoparka götürdüm. Giderken farları açınca göstergeler sapıttı. Kimse yok galiba. Neyse yarın bir baktırayım.

Alper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genel olarak aracınız farklı sistemlere giden elektriksel gerilim düşmüş.
aynen dediğiniz gibi akü veya alternatörden şüphelendim. (veya ikisi birden)