Acil Yardım. Yolda Kaldım

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun...
Ben olsam gider çıkma bir şanzıman bakardım...
Tahminimcek 2500 TL civarları bulunabilir... olmadı manuele cevirtirdim..
Otomatikleştirilmiş vites kutuları zaten ne konforlu nede performanslı ( Tüm markalar için)
Ya tam otomatik olacak ya da manuel.

Araçlarımızın ruhsatlarında easytronic ya da easytro. ibaresi var maalesef :(
Fakat garantili çıkma ya da daha evvel yazdığım gibi revizesi mümkün sanırım.

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah falan diyosun ama , baskasinin ahini almaktan da geri kalmiyosun...
Ne denilebilirki sana.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle mesajınıza gerçekten üzülmüş olduğumu belirtmek isterim.
Başka bir yerde de yazmıştım;
İlk basta evet disarida yaptirmayi dusundum. Bunun nedenide beyinin gercekten bozulup bozulmadigi konusunda servisin lafina inanmak zorunda olmamdi. Sonucta f arizasi alip serviste beyin degisecek denilip yeni aku takilinca duzelen araclar gorduk. Ama sanziman acilip beyin kesin bozuk dendiginde artik 5500 TL olsa dahi ben bu işi serviste yaptırma kararini vermistim.
Aracı satarken de bakın böyle bir sorun yaşadım işte faturası işte değişimi diyeceğim. Revizyonda edilse aliciya soyleyecegim icin satisi daha zorlastirmasida kesin karsilasacagim bir durum.
Hem de beyni revize edip sonra hiç bir şey yokmuş gibi arabayı satmak tamamen dolandırıcılıktır.
Ama bu beyin bir yerlerde kullanılabiliyorsa, belki gerçekten tamir edilebiliyorsa (bilmiyorum!), aracının beyni bozulan ve 4000 TL para veremeyecek biri 500-600 TL'ye tamir edilip 1-2 sene belki daha fazla süre binebileceği beyni (beynin revizyona uğradığını bilerek!) alabilme imkanı varsa bu işi yapan yerlere beyni bırakırım düşüncesine sahibim.
Ha diyorsanızki bu da doğru değil, bunu tartışırız.

Ama ben insanları yanlışlıkla dahi olsa kandırmaktan korkan birisiyim.

Umarım beni anlamışsınızdır.

Son düzenleme:

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sa abi son durum nedir?

Henüz fatura elime geçmediği için tam olarak tutarları bilmiyorum ama Opel'den indirim aldım.
Sanırım beyin için %70 civarı bir indirim yapıldı. Haberini yeni aldım.
Serviste temsilcim olan arkadaş indirim için şansını deneyeceğini söylemişti. Kendisi cüzi bir indirim aldı. Ama benden süre istedi, servis müdürümüz görüşecek dedi. O da anladığım kadarıyla güzel bir indirim almış.

Baskı-balata, bilya, şanzıman beyni, bakım için toplam 3300 TL ödeyeceğim.
Normalde bakım dahil 8 bin'e yakın bir rakam çıkıyordu. İndirimle 6 bin demişlerdi.

Aracın bakım zamanı geldiğinden ve servis bakımının devam edeceğini belirtmek için iyi bir indirim almak adına bakımı burada yapıyoruz diyeceğiz demişti arkadaş. (bakımla ilgili burada bir olay var ama çok detaylandırmak istemiyorum. servis bana ciddi bir iyilik yaptı.)

Şunu anladımki, sizin aracınızın takibini yapan adam çok çok çok önemli bu servis meselesinde. Bu görüştüğüm arkadaş olmasaydı ben şu anda 6 bin lirayı paşa paşa ödüyor olabilirdim.

Fatura elime geçince paylaşırım.

Cevaplarıyla, yorumlarıyla katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklima gelmiyor degil.
Ama yine masraf acma ihtimali var.
Bir de ben durur halde arabanin sarsintisini hissettim ya. Tekerlerler kilitlendi.
Allah korusun giderken basimiza gelse ne olurdu kim bilir.
O yuzden biraz korktum.
Eski beyni isteyecegim.
Yapan yerler var. Yaptirip satarim belki.

Burada "ESKI BEYIN ISTEYECEGIM. YAPAN YERLER VAR . YAPTIRIR SATARIM BELKI" cumle toplulugundan hersey anlasiliyor iyi gunler...

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada "ESKI BEYIN ISTEYECEGIM. YAPAN YERLER VAR . YAPTIRIR SATARIM BELKI" cumle toplulugundan hersey anlasiliyor iyi gunler...

Size yukarida neyi anlatmak istedigimi izah ettim acikca.

Hayir neyse hatamiz soyleyin bilelim?

Yoksa soyledikleriniz bos hakaretten oteye gecemeyecek benim icini..

Son düzenleme: