Acil Yardım. Yolda Kaldım

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer bey sizi çok iyi anlıyorum. 2 ay önce bende opelime 4000 Tl masraf yaptım. Zor ve çok can sıkıcı bir mevzu. Birde durup dururken olan bişey olunca insan dahada üzülüyor. Hanı kaza yaparsın o ayrı. Size tavsiyem aracınız yapılırken aracın başında durun,duramazsanaızda sık sık kontrol edin. Muhtelemelen parça değişimi çok olcaktır sizde, kontrol edin yeni parçaların takılıp takılmadığını. Başıma geldi ordan biliyorum. İnşallah en iyi ve en uygun şekilde sorunu halledersiniz.

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer bey sizi çok iyi anlıyorum. 2 ay önce bende opelime 4000 Tl masraf yaptım. Zor ve çok can sıkıcı bir mevzu. Birde durup dururken olan bişey olunca insan dahada üzülüyor. Hanı kaza yaparsın o ayrı. Size tavsiyem aracınız yapılırken aracın başında durun,duramazsanaızda sık sık kontrol edin. Muhtelemelen parça değişimi çok olcaktır sizde, kontrol edin yeni parçaların takılıp takılmadığını. Başıma geldi ordan biliyorum. İnşallah en iyi ve en uygun şekilde sorunu halledersiniz.

Tesekkur ederim cevabiniz icin.
Size de gecmis olsun.

Yarin tekrar arayacaklarini belirttiler bakalim durum ne olacak.
Tahmin ettigim sey olursa ibretlik bir servis hikayesi cikacak.

Su anda 4 bine bile razi duruma geldim.
Cunku beyine 4 bin istiyorlar.
Ben sanzimanin halini gordum.
Daha ne masraflar cikacak kim bilir.

Arabanin basinda durmamin bir yolu da yok malesef.
Simdiye kadar istediklerini yapmislardir zaten. Artik o da onlarin vicdanina kalmis ne diyeyim.
Hic goremedim araci henuz biraktigimdan beri.

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Son durum hakkinda bilgi vermek istedim.
Az once servisten geldim.
Sanzimani indirmisler.
Bilyalar dagilmis. Beyin kesin olarak gitmis.
Bir de baski balataniz bitmek uzere. Bunu sizin insiyatifinize birakiyoruz ama yine sorun acabilir dediler.
Hepsine 5500 TL fiyat cikti. Yuzde 25 indirimliymis.
Benimle ilgilenen arkadas sonrasinda pazartesiye kadar zaman istedi.
Arac servis bakimli oldugu icin Opel merkezden beyin icinindirim talep edecegim bana suren verin dedi. Bizde tabiki diyerek ayrildik.
Simdi haber beklemesi kaldi.
Ben de bu arada Opel'e mail atmayi dusunuyorum.
Beyin neden bozulmus dedim, bir cevabi yok malesef dediler.
Beyin yahu neden bozulurki durduk yere.
Baski balata bilya eyvallah 1500 TL normal fiyat. Ama su beyine verecegim para canimi acitiyor.
Sonuctan haberdar ederim.
Yaktin beni Opel.

Sent from my iPhone using Tapatalk

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Son durum hakkinda bilgi vermek istedim.
Az once servisten geldim.
Sanzimani indirmisler.
Bilyalar dagilmis. Beyin kesin olarak gitmis.
Bir de baski balataniz bitmek uzere. Bunu sizin insiyatifinize birakiyoruz ama yine sorun acabilir dediler.
Hepsine 5500 TL fiyat cikti. Yuzde 25 indirimliymis.
Benimle ilgilenen arkadas sonrasinda pazartesiye kadar zaman istedi.
Arac servis bakimli oldugu icin Opel merkezden beyin icinindirim talep edecegim bana suren verin dedi. Bizde tabiki diyerek ayrildik.
Simdi haber beklemesi kaldi.
Ben de bu arada Opel'e mail atmayi dusunuyorum.
Beyin neden bozulmus dedim, bir cevabi yok malesef dediler.
Beyin yahu neden bozulurki durduk yere.
Baski balata bilya eyvallah 1500 TL normal fiyat. Ama su beyine verecegim para canimi acitiyor.
Sonuctan haberdar ederim.
Yaktin beni Opel.
B

Sent from my iPhone using Tapatalk
Abi şu beyin olayını çıkma kullanamıyor larmi servis pek yanaşmaz ama yinede şansını denesen olmaz mi

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi şu beyin olayını çıkma kullanamıyor larmi servis pek yanaşmaz ama yinede şansını denesen olmaz mi

Aklima gelmiyor degil.
Ama yine masraf acma ihtimali var.
Bir de ben durur halde arabanin sarsintisini hissettim ya. Tekerlerler kilitlendi.
Allah korusun giderken basimiza gelse ne olurdu kim bilir.
O yuzden biraz korktum.
Eski beyni isteyecegim.
Yapan yerler var.
Yaptirip satarim belki.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklima gelmiyor degil.
Ama yine masraf acma ihtimali var.
Bir de ben durur halde arabanin sarsintisini hissettim ya. Tekerlerler kilitlendi.
Allah korusun giderken basimiza gelse ne olurdu kim bilir.
O yuzden biraz korktum.
Eski beyni isteyecegim.
Yapan yerler var.
Yaptirip satarim belki.
Allah falan diyosun ama , baskasinin ahini almaktan da geri kalmiyosun...
Ne denilebilirki sana.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5500 tl cok fıyat gercektende kı opele keske cektrmeseydınız dısarda cıkma parcalar ıle cok dha uygun fıyata yapılabılırdı. servısın tek olayı degıstır gıtsın dısarda bı sekılde halledılıyor tamırle guzel bı sekılde

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.

Dışarda özel servise yaptırmak daha uygun olacak o kesin fakat bahsettiğinize göre easytro beyin, şanzuman, dişliler, bilye, yağ, baskı, volan, hidrolik debriyaj mekanizması... yani nevar ne yok elden geçecek. Bu kadar şeyi orjinal alıp, takıp programını atıp kaymak gibi yapacak yer yetkili gibi garanti verecek mi? Çünkü sorununuz sadece baskı ya da sadece beyin ya da sadece şanzuman değil. Ayrıca beyinde sorun olmasa bile özelde bile revizeye gönderiliyor ki tam verim, sonuç alınsın. Yoksa 1-2 sene sonrada belki beyin F çakacak. Yani şansa birşey bırakmamak lazım. Dışarda tanıdığınız işi iyi yapan yer yoksa bu kadar yapılacak işin sonu macera olur.

Bence olan olmuş nevar ne yok orjinal olarak elden geçirsinler, sizde satmayacaksanız en az 5 sene kafanız ağrımaz. Evet para az değil ama genede siz bilirsiniz. Ayrıca bazı yetkili servislerin beyini dışarda revize ettirip(500-600 TL gibi) 1-2 yıl garanti verdiklerini, yani dışardan desten aldıklarını duymuştum. Bir danışın, iletin derim.

Nette DSG ile ilgili sıkıntılarda garantiden kavrama değişimi vs.. yapılıyor ve 8-10.000 TL gibi rakamlardan bahsediliyor. İnsan duydukça otomatik aracı evin önünde yatırası geliyor ama her rahatlığın bedeli var maalesef ve aynı şanzumanlı araç bende de var...

Tekrar geçmiş olsun, konuyu takipteyim.

Son düzenleme:

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun...
Ben olsam gider çıkma bir şanzıman bakardım...
Tahminimcek 2500 TL civarları bulunabilir... olmadı manuele cevirtirdim..
Otomatikleştirilmiş vites kutuları zaten ne konforlu nede performanslı ( Tüm markalar için)
Ya tam otomatik olacak ya da manuel.