acil yardım corsa b benzin pompası

cioman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 97 model corsa b sahibiyim. aracımda brc marka lpg var.1 hafta önce benzin pompası bozuldu orjinal bosch pompa taktık( fransız üretimi) pompa değiştikten sonra 1000 km yaptım sorunsuzdu. ancak dün pompadan uğultu gelmeye başladı.pompayı tekrar değiştirdik.uğultu hala devam etmekte.

arızanın detayları ise şöyle;

sıralı sistem lpg olduğu için benzinde çalışıyor lpg ye geçene kadar uğultu yok.lpg ye geçtikten sonra uğultu başlıyor. zaman zaman özelliklede sağa ve sola dönüşlerde uğultu kesiliyor. düz gitmeye başlayınca uğultu devam.

şöyle bir çözüm var.benzin pompasına role taktırmak.ankarada bunu hakkıyla yapacak birileri var mı?? bunuda yazarsanız sevinirim...

ayrıca bu arada aracı satın alalı 2.5 ay oldu pişmanım.2.5 ayda 2 kere yolda kaldı ve çekiciyle sanayayiye gittim :( malum ötv indirimi, krizin etkisiyle de satamıyorum. 5 yıldır toyota kullanıyordum sanayinin yolunu 10000 kmde bir gidiyordum. artık siz düşünün opel hakkında hissetiklerimi :)

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
opel garaja uğrarsan sıkıntını çözerler telefon irtibat numaraları sitenin üst kısmında yazıyor geçmiş olsun siz yine soğumayın aracınızdan

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap

"benzin pompası genellikle depodaki benzin azlığından yapar herzaman deponda çeyrek depo benzin bulundur sorunun ortadan kalkacaktır

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi pompalar vızıltı-uğultu benzeri bir ses yaparlar..

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi pompalar evet ses yapabilir biraz ama araç gazdayken röle yardımıyla benzin pompasının durması sağlanabilirse ses duymazsınız .

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yansanayi pompalar ses yapabilir , ewet doğru .Ama arkadaşımız orjinaldiyerek te belirtmiş.Fransız üretimi olması hiçbir şeyi değiştirmez.Lpg devreye girdiğinde pompa yüke binip zorlanıyor ve ses yapıyor anlattığına göre.Çünki lpg' ye geçene kadar herhangi bir aksilik yok demişsiniz ki pompanın kendisinden olmadığını da zaten teyit etmişsiniz.Lpg devreye girdiğinde Pompa rölesini off edecek bir bağlantı yaptırdığınız da düzelecektir.Zaten Lpg devrede iken pompanın devreden çıkması da doğru olandır.Ses problemi bile olmasa bunu yaptırmak lazım.Şaşmaz da Stop 2000 yanında elektrikçi Serdar usta var ya da Başkent Sanayi sitesinde yol kenarındaki ilk sokakta Yıldız ve yine ilerisinde Şahin oto elektrik var. Bunlardan birisine rahatlıkla yaptırabilirsin.

cioman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginize teşekkürler.3üncü pompada ses kesildi galiba.şimdilik bir problem yok.gerçi ilk değiştiğinde de 1000 km sonra sorun çıkmıştı. şu anda yarım depo benzinle geziyorum bakalım nolacak?? röle taktırmak çözüm olabilir fakat röle bozulursa yine yolda kalırsın. burda karar verme kriteri röle ile pompadan hangisinin dayanıklı olduğudur.bir süre daha rölesiz kullanayım duruma göre taktırırım.gelişmeleri size yazarım.

ilginize tekrar teşekkürler....

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mevcut pompanıda röle kontrol ediyor zaten :) Önemli olan Wehlre - Gm felan gibi bir röle kullanmak.