acil yardım arkadaşlar...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracıma bugün geri görüş kamerası ve ayna taktım. ayna için elektriği cakmakliktan aldım. kamera için elektriği geri vites lambasindan aldım. işlemi bitirip eve geldim. stop ettim birdaha çalışmadı. arıza ışığı değil de servis ışığı yandı. sonra sigortaları tek tek söküp geri taktım. bi çalıştı yolda giderken stop etti. vurdurarak yine çalıştırıp evin önüne geldim. arıza konudunu fren + gaz kombinasyonu ile öğrendim. 0335 diye bir kod çıktı. devir sensörü diyor ama önceden de devir sensörü bozulmuştu o zaman uzun marştan sonra çalışıyordu. şimdi uzunda marş yapsam çalışmıyor. sorun ayna montajı ile alakalı olabilir mi? yoksa bozulacak zamanı geldi de denk mi geldi?
şuanda servis ışığı söndü, arıza ışığı yanmakta.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir sensörü tamamen gitmiştir bi soketini kontrol edin. Ayrıca devir sensörü giderse benzin pompasınında elektriğini keser pompaya bi kulak verin hiç hareket var mı? Çektiğin tesisatla pek alakası oldugunu sanmıyorum

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir sensörü tamamen gitmiştir bi soketini kontrol edin. Ayrıca devir sensörü giderse benzin pompasınında elektriğini keser pompaya bi kulak verin hiç hareket var mı? Çektiğin tesisatla pek alakası oldugunu sanmıyorum
Cevap için teşekkür ederim. dediğiniz gibi çektiğim tesisat ile alakası yokmuş. Geçen sene bozulduğunda Delphi marka takmışlar. bir sene anca dayandı. şimdi bocsh taktırdım. suan problem yok. benzin pompası nın sesini herzaman duyardım. dün akşam sensör bozulduğu zaman dediğiniz gibi pompadan da ses gelmedi. ilk çalışmama yaptığında arıza ışığı yanmamisti. pompa bozuldu zannetmiştim. birkaç defa marş yapıp ışık yanınca sensör arızası olduğu anlaşıldı. Geçen sene Delphi marka sensörü 100 tl ye almıştım. şimdi gittiğim serviste Delphi 60 tl, bosch 120 tl idi. Delphi kısa sürede bozulduğu için bosch taktırdım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun kardeşim bu konu da şunu söylemek isterim bu Delphi bana göre çok sağlam yada dayanıklı bir ürün değil. Çok dandik sıfır kutusundan çıkardığımız rolanti motoru çalışmadı düşün.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun kardeşim bu konu da şunu söylemek isterim bu Delphi bana göre çok sağlam yada dayanıklı bir ürün değil. Çok dandik sıfır kutusundan çıkardığımız rolanti motoru çalışmadı düşün.
aynen abi dediğin gibi kalitesiz çıktı. Geçen sene Delphi taktırma dan önce eskisini aracı aldıktan sonra 4 sene kullanmıştım. Önceki sahibi değiştirdi mi bilmiyorum ama bende 4 sene gitti. Delphi normalde daha ucuzmus. ben geçen sene 100 liraya almıştım. bugün Delphi ye 60 tl dediler. orjinal olsun diye bosch aldım. Bakalım bu nekadar gidecek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
aynen abi dediğin gibi kalitesiz çıktı. Geçen sene Delphi taktırma dan önce eskisini aracı aldıktan sonra 4 sene kullanmıştım. Önceki sahibi değiştirdi mi bilmiyorum ama bende 4 sene gitti. Delphi normalde daha ucuzmus. ben geçen sene 100 liraya almıştım. bugün Delphi ye 60 tl dediler. orjinal olsun diye bosch aldım. Bakalım bu nekadar gidecek.

Şuna bak ya aradan onca zaman geçsin para değer kazanması gerekir iken fiyatı düşmüş. Olacak iş değil.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun normalde orjinal parcalarda eskiden delphi sık görürdük. Ön takımda delphi kullandım memnunum. Ya elektrik isinde iyi değil yada sahteleri mi vardır nedir bu delphi cozuttu

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi