Acil yadım arkadaşlar. Bu sorunu kimse çözemiyor

alpago3434

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam. opel corsa 2014 otomatik benzinli arabamızda giderken fotoğrafta işaretlediğim uyarı işareti çıkıyor ve araba gaz pedalına basılmasına rağmen gaz almıyor. stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor fakat bunu çok sık yapıyor. ECN arıza kodunu öğrenmek için gaz ve frene kontağı çalıstırmadan önce basıp daha sonra tamamen çalıştırmamak kaydıyla ışıklar yanana kadar 2 kademe çeviriyorum ve ECN kodunu ekran görmek istiyorum fakat fotoğraftaki gibi çıkıyor. ECN olarak yazmıyor. Bu arıza neden kaynaklı olabilir?

gh.jpg

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Turbo varmi aracta

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Otomatik sanzuman arizasi olabilir

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Seyir halindeyken gaz pedalına ayağınız basılı olmasına rağmen gaz kesiyor mu araç?

alpago3434

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seyir halindeyken gaz pedalına ayağınız basılı olmasına rağmen gaz kesiyor mu araç?
gaz pedalına basıldıgında araba sankı bostaymıs gıbı gaz basmıyor. araba gıtmıyor.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Gaza bastığınızda devir saati yerinden kımıldamıyor mu? Eğer öyle ise
başka bir araçta gaz pedalından kaynaklandığını sandığımız fakat fren müşürünün değiştirilmesi ile düzelen bir sorun yaşamıştım. Fren müşürü arızalı olduğundan araç beyni frene basılıyor gibi algılayıp gaz kesiyordu. Bahsettiğim kısımlar kontrol edilebilir.

Ya da aracın vites konumu D'de iken gaza bastığınızda devir saati hareket etmesine rağmen vites N de gibi araç hareketsiz kalıyorsa @Zafer715 in de dediği gibi şanzımana benziyor.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam. opel corsa 2014 otomatik benzinli arabamızda giderken fotoğrafta işaretlediğim uyarı işareti çıkıyor ve araba gaz pedalına basılmasına rağmen gaz almıyor. stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor fakat bunu çok sık yapıyor. ECN arıza kodunu öğrenmek için gaz ve frene kontağı çalıstırmadan önce basıp daha sonra tamamen çalıştırmamak kaydıyla ışıklar yanana kadar 2 kademe çeviriyorum ve ECN kodunu ekran görmek istiyorum fakat fotoğraftaki gibi çıkıyor. ECN olarak yazmıyor. Bu arıza neden kaynaklı olabilir?

gh.jpg
gaz pedalı konum sensürü den olabilir egr den olabilir yani arıza cihazına baglanıp bakılması lazım

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ariza kodunu soyleyebilirseniz,dahakolay yardimci oluruz